На Чернігівщині «шістка» нардепа побив журналістів і оголосив себе потерпілим

Нардеп, член парламентської групи «Довіра» Борис Приходько не лише прийшов до влади внаслідок брудних методів передвиборчої боротьби, але й намагається перекрутити з ніг на голову скандальний епізод з нападом на знімальну групу. Народний обранець хоче зробити винними… самих кореспондентів. Чому ця гучна справа може стати прецедентом – розбирався Артем Поліковський.

Нагадаємо, інцидент стався у червні 2019-го. 210-й округ у Прилуках на Чернігівщині був одним з найскандальніших, саме тут виборцям роздавали гроші за кандидата Бориса Приходька.

Тоді всіх, хто погоджувався обміняти свій голос на півтисячі гривень, запрошували на зустріч. Але журналістів туди, звісно, не пускали – силовими методами.

Олександр Чалий відрекомендувався керівником передвиборчого штабу майбутнього парламентаря Приходька. Щоб репортери не зафіксували схеми підкупу, він грубо випхав журналістку Марію Гураль, розтрощив її телефон і пошкодив техніку. А після цього напав на правозахисника «СтопКору» Володимира Циганова, який намагався заступитися за знімальну групу.

Керівник передвиборчого штабу Приходька - Олександр Чалий

Як розповів юрист ГО «Стоп корупції» Юрій Прокопчук, в ході бійки пан Чалий завдав потерпілим тілесних ушкоджень. Після зняття побоїв та звернення до поліції відкрили кримінальну справу.

«Наразі кримінальне провадження відбувається, здійснюється досудове розслідування і, наскільки нам відомо, справу вже передано до суду. Прокурор передав відповідний обвинувальний акт», – зазначає юрист.

Але після того, як Борис Приходько таки став парламентарем, керівник його штабу Чалий звернувся із зустрічною заявою на наших колег: нібито вони не постраждалі, а…. нападники!

Як наголосив пан Прокопчук, поплічник Приходька зловживає своїм правом. Адже Кримінально-процесуальний кодекс (стаття 214) передбачає, що за будь-якою заявою поліція має відкрити провадження. Тож наразі юристи «СтопКору» планують ініціювати стосовно Чалого кримінальне провадження за завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини