На Черкащині політичну партію не допустили до виборів: у ТВК не змогли розшифрувати назву

28.09.2020 18:48

Позбавити участі у місцевих виборах цілу політсилу? Легко. Головне – вигадати зручний привід. Так, у Смілі на Черкащині тервиборчком відмовив у реєстрації кандидату на посаду міського голови і кандидатам у депутати від Партії Вільних Демократів через те, що не зуміли розшифрувати назву організації, що здійснила платіж.

24 вересня 2020 року до Смілянської міської територіальної виборчої комісії Черкаською обласною організацією Партії Вільних Демократів було подано заяву про висування та документи для реєстрації кандидатів у депутати Смілянської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі.

Однак у ТВК постановили відмовити кандидатам в участі. Так само не зареєстрували й кандидата на посаду міського голови м. Сміла від цієї ж політсили Ксенію Володимирівну Липову.

Smila1
У ТВК вирішили відмовити кандидатам Фото: скріншот

Причина відмови заслуговує особливої уваги: у квитанції про сплату застави від 23 вересня 2010 року члени комісії начебто не могли вірно розшифрувати назву організації, що здійснила платіж.

Smila3
Члени ТВК не змогли розшифрувати назву організації у квитанції Фото: скріншот

Дійсно, назва організації була скорочена, оскільки не вмістилась у відповідну графу в повному розмірі. Але під назвою було зазначено код ЄДРПОУ організації, про що голова партії особисто повідомив голові тервиборчкому Ларисі Майданіченко. Однак остання відповіла, що не є бухгалтером і не розуміє цього коду.

Smila2
Протокол засідання ТВК Фото: скріншот

На засіданні ТВК причини відмови сформулювали наступним чином: платіж застави здійснила політична партія Партія Вільних Демократів, тоді як у Виборчому кодексі начебто написано, що платити має «організація політичної партії».

Smila4
Формулювання причини відмови Фото: скріншот

«Відповідно до положень ст.11, 14, 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні» визначено, що організація партії є відокремленою від терміну політична партія, а тому не може бути тотожним поняттям. Відповідно до поданих на розгляд комісії документів встановлено, що грошова застава сплачена від імені політичної партії. За таких обставин Смілянська територіальна виборча комісія вимушена відмовити в реєстрації виборчого списку та кандидатів на посаду міського голови від даної партії», – йдеться у документі.

Нагадаємо, це вже не перше повідомлення про порушення електорального процесу на Черкащині. В Умані чинного мера міста Олександра Цебрія рішенням ТВК зняли з реєстрації, водночас залишили у виборчих перегонах двох кандидатів-клонів, які мають те ж ім’я та прізвище, що й міський голова.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X