На Буковині прокуратура через півроку після нападу на активіста “Стоп корупції” на кордоні вирішила провести слідчий експеримент

01.08.2017 10:27

Активіста чернівецького осередку "Стоп корупції" Валерія Аіріні запросили до прокуратури для проведення слідчого експерименту після нападу на представників проекту з боку контрабандистів у Красноїльську Старожинецького району Чернівецької області. З моменту інциденту минуло півроку, особи нападників досі не встановлені. Деталі активіст повідомив у соцмережі.

"Нам, представникам "Стоп корупції" в Чернівецькії області, зателефонував прокурор, який веде справу про напад контрабандистів з Красноїльська Сторожинецького району на журналістів проекту. Нібито він хоче через півроку провести слідчий експеримент на місці подій. Коли я запитав, чи вони встановили нападників, то прокурор відповів, що спочатку він хоче з нами зробити даний експеримент, а потім буде шукати нападників. Однак, відповідно до закону України, слідчі експерименти проводять із підозрюваними, а не з постраждалими. Таке враження, що прокурор хоче почути від нас інформацію для того, щоб упевнено закрити кримінальну справу, проте ми їх змусимо працювати на людей, а не на злочинців. Пану прокурору слід подумати про статтю 256кку...", – написав активіст чернівецького осередку "Стоп корупції" Валерій Аріні у соцмережі.

Начальника Чернівецького прикордонного загону Олега Вовка підозрюють у перевищенні службових повноважень. Про це "Стоп корупції" повідомили у військовій прокуратурі Чернівецького гарнізону, куди активісти звертались із заявою про порушення з боку прикордонника.

"У військовій прокуратурі після нашого звернення відкрили кримінальне провадження проти Вовка за ч. 1 ст. 365 ККУ – "перевищення службових повноважень", – повідомили активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, у квітні цього року юристи "Стоп корупції" звернулися до головного військового прокурора Анатолія Матіоса щодо системної контрабанди за участю прикордонників у Чернівецькій області.

"Так, після нещодавнього побиття контрабандистами активіста Чернівецької філії ГО "Стоп корупції" Миколи Петіченка при виконанні ним громадських функцій з вимогами демонтувати незаконно встановлений прикордонниками шлагбаум, юристи "СтопКору" за участю чернівецьких активістів провели розслідування усіх обставин цієї ситуації.

Зокрема, ми з'ясували, що в Чернівецькій області створено організоване злочинне угрупування (ОЗУ) з прикордонників та місцевих мешканців, які систематично займаються контрабандною підакцизних та інших товарів.

З боку Прикордонної служби України організатором контрабандного переміщення товарів є начальник чернівецького прикордонного загону Олег Вовк. Безпосередніми виконавцями контрабанди є мешканці с. Красноїльська Сторожинецького р-ну, які неодноразово притягувались до аналогічних кримінальних правопорушень: Пучко Микола, Кінаш Вадим, Шоріку Штефан, Мотреску Панфір та інші (всього 8 чоловік). При цьому, одного з цих контрабандистів нещодавно затримали співробітники СБУ в с. Іжиця з літаком, що нелегально використовувався для нічної контрабанди", – повідомили юристи "Стоп корупції".

"Встановлено, що схема незаконно переміщення контрабандних товарів наступна. Начальник Чернівецького прикордонного загону Вовк О.О. надає місцевим контрабандистам у домовлений час та місце на кордоні – відповідний "коридор". Контрабандисти під’їжджають на автомобілях підвищеної прохідності через ліс до ділянок кордону поза пропускним пунктом та фізично перекидають пакунки з контрабандним товаром на румунську територію, де їх забирають спільники з Румунії. В окремих місцях прикордонниками умисно штучним шляхом звужено контрольно-спостережну смугу до трьох метрів, що дозволяє її перетнути без зусиль.

А для перешкоджання під’їзду антикорупційних органів та моніторингових груп до місць перетину кордону та затримання контрабандистів на гарячому, Вовк О.О. встановив нещодавно у с. Красноїльськ на єдиному під'їзді до лінії кордону незаконний стаціонарний пост, забетонований шлагбаум та дві будки, до яких проведено електролінію і розкопані траншеї", – додали правники.

"Після нещодавно проведеної акції ГО "Стоп корупції" проти незаконно встановленого вказаного пункту пропуску спільники корумпованих прикордонників побили активіста Миколу Петіченка", – нагадали юристи.

За вищевикладеними фактами юристи "СтопКору" направили "повідомлення про злочин" головному військовому прокурору Анатолію Матіосу щодо функціонування сталого контрабандного каналу за участю прикордонників-корупціонерів.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини