Милованов поділився планом швидкого зростання ВВП

06.02.2020 09:28

Кабмін планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій і збільшити щорічні обсяги внутрішнього інвестування більш ніж в два рази.Про це заявив міністр економіки Тимофій Милованов.

За його словами, ключовими факторами, які впливали на економічну активність в 2019 році, були: стабільно висока інвестиційна активність; рекордний урожай зернових; ослаблення глобального попиту на тлі посилення торговельних воєн; зростання купівельної спроможності населення; зміцнення обмінного курсу гривні.
"Що потрібно зробити, щоб в наступні роки ми бачили великі темпи економічного зростання? Єдиний шлях - інвестиції в людей і виробництво", - повідомив в Facebook  Тимофій Милованов.
Він зазначив, що уряд планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій і збільшити щорічні обсяги внутрішнього інвестування більш ніж в 2 рази (з очікуваних в 2019 році 17% від ВВП до принаймні 23,5% в 2024 році).
Також планують знизити зношування основних фондів з 60,6 до 48,2% (наблизити до ЄС - 40%) і увійти в кращу групу за індексом людського капіталу.
"Які ініціативи ми пропонуємо для залучення інвестицій? Земельна реформа, лібералізація ринку праці, приватизація, реформа державних підприємств, капітальні інвестиції з бюджету, ДПП/ концесії, інвестиційні няні, індустріальні парки, програми підтримки МСБ, просування експорту, розвиток транспортної інфраструктури", - написав Милованов.
Крім того, за його словами, потрібно зберегти макроекономічну стабільність.
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини