“Ми продовжуємо відновлювати справедливість”, – президент про нове засідання РНБО

19.03.2021 21:22

Президент України Володимир Зеленський прокоментував сьогоднішні рішення Ради національної безпеки та оборони України. Свою думку він висловив у своєму відеозверненні у Facebook, передає "Рубрика".

Zelenskii
Фото: скріншот

"Ми продовжуємо відновлювати справедливість там, де хтось вважав, що його персональні фінансові апетити можуть бути сильніші за інтереси держави та народу України, а його власні кишені важливіші від державної казни", – зазначив Зеленський.

Зеленський розповів про санкції, які застосували щодо 19 компаній, які були залучені у видобутку на українських надрах. Президент зазначив, що вони отримали дозволи на видобуток за заниженою ціною, чим завдали збитків державі.

"Згідно Конституції України надра є власністю всього народу України. Часи, коли існував список прізвищ, які вважались українським народом та могли користуватись надрами – ці часи закінчились", – зазначив Зеленський.

Президент також повідомив, що невдовзі збираються запустити економічний паспорт українця. За його словами, всі діти, народжені до моменту настання 18 років, зможуть отримати кошти від користування та видобутку надрів України, що будуть накопичуватись на їх персональному депозитному рахунку в банку. Опісля настання повноліття вони зможуть користуватися цими коштами для здобуття освіти.

Щодо персональних санкцій до 27 осіб Зеленський зазначив, що очікують подібних санкцій від іноземних партнерів.

"Це рішення РНБО можна описати двома словами: логічно і дивно. Логічно що і Україна запроваджує такі санкції. І дивно, що це не робили починаючи з 2014 року", – зазначив він. Крім того, Зеленський нагадав, що щодо експрезидента Віктора Януковича буде проведено аудит та аналіз його указів.

Зеленський також згадав про боротьбу з коронавірусом, питання якої не підіймалося на засіданні РНБО. Він нагадав, що ще в січні Кабмін за його дорученням підготував комплекс підтримки під час карантину. Також він підкреслив, що місцева влада так само має надавати допомогу на період жорсткого карантину.

"Я чекаю від місцевої влади відповідних пропозицій, щоб вже наступного тижня розглянути та затвердити їх на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президенту України", – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що влада на 100% збільшить фінансову допомогу для бізнесу, який постраждав через локдаун. Виплати будуть відбуватися через портал "Дія".

"Всім 36,6", – завершив Зеленський.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, валютні кредити українців можуть перевести в гривню.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини