«Ми на правильному шляху», — до масштабної громадської організації приєднався черговий осередок

7 липня громадська організація «Стоп корупції» відкрила ювілейний, 70-й осередок. Цього разу – відокремлений територіальний підрозділ у Васильківському районі. Подробиці відкриття та про подальші плани і співпрацю розповіли керівник нового осередку Руслан Лінда, координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала та голова правління Ігор Бондарчук.

Vasilkiv
Фото «СтопКор»

«Ми раніше співпрацювали з ГО «Стоп корупції», ми вже сформована команда, але у Васильківському районі не було нашого представництва. Ми провели переговори та дійшли висновку, що настав час відкриття осередку», — розповів журналістам Руслан Лінда.

І справді, Васильківський район потрапив у поле зору «СтопКору». Саме там незаконно видобувають пісок, окрім того, наші журналісти викрили мережу нелегальних гральних закладів.

«Громадськість має бути постійно в курсі, має бути постійно монітором на місці і звітувати про виконану роботу. У зв’язку з цим ми і просимо керівника васильківського районного територіального підрозділу активно долучатися, здійснювати громадський контроль», — сказав Ігор Бондарчук.

Руслан Лінда, окрім керування новим осередком, є також головою Асоціації протидії агрорейдерству. Він розповів журналістам «СтопКору» про пріоритетні напрямки співпраці. За його словами, нелегальна розробка надр досі залишається для Васильківського району актуальною проблемою. Також питання, що турбує людей — приєднання Глевахівської ОТГ до Фастівського району без згоди на те самої громади.

Vasilkiv2
Фото «СтопКор»

Однією з серйозних проблем ОТГ є слухання, які нібито проводяться для громади. Проте насправді, думки людей на таких заходах не відіграють важливої ролі. Про це сказав координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

«Річ у тім, що, як правило, це (розподіл ОТГ у районах – ред.) відбувається за допомогою абсолютно формальних громадських слухань. Тобто, людей ніби спитали, склали якісь протоколи, поставили 10-20 підписів, всі інші люди навіть просто не знають. Десь у комунальній якійсь газеті, яку ніхто не читає, написали дрібним шрифтом на останній сторінці, що такого-то числа відбудуться ці збори. І, власне кажучи, це вже є формальною підставою для того, щоб вважати, що нібито люди проголосували, люди були в курсі і люди були не проти. Насправді це дійсно підміна понять, і якщо поїзд, як кажуть, ще не пішов, і є можливість відмотати цю ситуацію для того, щоб розібратися, щоб люди сказали своє слово, що вони насправді вважають за доцільне, то, звичайно, вважаю, для осередку це має бути одним із фокусів діяльності», — зазначив пан Бочкала.

Новостворений осередок працює безперервно, навіть зараз активісти разом з Ігорем Бондарчуком перебувають на місці незаконного видобування піску та намагаються зупинити порушників з допомогою правоохоронних органів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини