МВФ висунуло вимоги взамін на 5 мільярдів кредиту Україні

02.06.2020 11:45

5 червня Міжнародний валютний фонд має схвалити нову кредитну програму для України на 5 млрд доларів, ЕП стало відомо, на що буде орієнтуватися МВФ в оцінці дій уряду.

Про це ЕП повідомив співрозмовник в уряді.

Більшість маяків, за виконанням яких буде спостерігати МВФ, уряд має виконати вже у 2020 році. Проте повідомляється, що для деяких з пунктів дати ще можуть змінитися.

Зокрема, у червні цього року має відбутися затвердження планів роботи з проблемними активами держбанків НБУ та Ради з фінансової стабільності

До статуту "Нафтогазу" до вересня цього року мають внести зміни, що гармонізують компанію у відповідність до принципів Організації економічного співробітництва та розвитку.

Також до вересня до закону про Вищу раду правосуддя мають внести зміни щодо процедури конкурсів відбору членів ВРП.

У законі про банки і банківську діяльність мають змінити зокрема, вимоги щодо структури капіталу та до самого капіталу.

Також для Фонду гарантування вкладів фізосіб планується посилення процедури ліквідації, врегулювання заборгованостей пов’язаних осіб. Відповідні зміни до законодавства мають статися у вересні цього року.

Уряд має забезпечити до вересня 2020 року те, що нові договори на комунальні послуги (відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги) укладені і прийнято спрощену процедуру переключення постачальників газу.

У березні наступного року має пройти аудит з використання коштів фонду по боротьбі з коронавірусом

На вересень 2020 також планується розробка нових оргструктур ДМС і ДПС, які будуть оперувати як дві юрособи, що складається з центрального офісу та територіальних підрозділів.

Запуск ДМС та ДПС, як єдиних юросіб має відбутися у січні 2021.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини