Музикантка з США зіграла на скрипці Страдіварі в харківському аеропорту

18.12.2019 20:30

У аеропорту Харків американська музикант Елізабет Піткерн виконала саундтрек до фільму «Список Шиндлера» на 300-річній Червоній скрипці Страдіварі.

Імпровізований концерт пройшов майже відразу після приземлення літака, яким прибула скрипалька.

«Цього разу, попри велику кількість нулів у декларації (мається на увазі ціна скрипки – більше 3 мільйонів доларів на момент купівлі, зараз у разі виставлення на аукціон вона коштуватиме ще дорожче - ред.), прикордонники та митники швидко мене пропустили, адже в аеропорту вже чекали ви», - сказала журналістам Піткерн.

Вона була у чудовому настрої і жартувала з пресою. Це вже другий візит музикантки до Харкова, повідомляє Укрінформ.

Скрипалька пожартувала, що для скрипки купує окремий квиток, бо ж в інструмента характер такий, що вимагає комфорту. Насправді ж, як і інші інструменти, скрипка береться у ручну поклажу.

«Я готова до концерту, готувалася два місяці. Дуже рада, що знаходжуся в Харкові», - сказала скрипалька.

Господиня знаменитої Червоної скрипки Страдіварі приїхала заради участі в благодійному концерті «Класична феєрія», який відбудеться 23 грудня. Цього року кошти від продажу всіх квитків спрямують на закупівлю обладнання для паліативного відділення в Богодухівському дитячому будинку-інтернаті.

Скрипку Страдіварі Піткерн свого часу подарував дідусь. Інструмент, який застраховано на величезну суму, зберігається відповідно до умов договору страхування, зокрема, з підтриманням потрібної вологості, у приміщеннях з сейфом. Скрипку по кілька разів на рік оглядає кваліфікований майстер.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини