Мухтар: новий слід – де ховається від правосуддя одіозний казахстанський екс-банкір Аблязов?

15.10.2018 11:54

Мільярди доларів, сотні фігурантів і тисячі томів кримінальних справ. Скандал навколо справи БТА-Банку, який триває вже дев'ятий рік, обріс великою кількістю подробиць. Журналісти «Стоп Корупції» виокремили  найголовніші факти та події, пов'язані з Мухтаром Аблязовим.

Мухтар Аблязов двічі судимий: в Казахстані й у Великій Британії. Світу відомий як казахстанський міністр енергетики кінця 90-их років та власник БТА-банку. Свої філії банк мав ледь не у всіх  пострадянських країнах – в Україні, Білорусі, Росії та Киргизстані.

«Мухтар Кабулович Аблязов в період з 2005 року по 2009 рік очолював раду директорів БТА-банку, зараз звинувачується в розкраданні коштів згідно з рішенням англійського суду понад 4,5 млрд доларів, згідно з рішенням Казахстанського суду – більш як 6 млрд доларів», – розповідає керівник прес-служби «БТА» Ельдар Шамсадинов.

Як повідомив старший партнер юридичної компанії «Ілляшев і партнери» Роман Марченко, відносно пана Аблязова та його підручних в Україні порушено кілька кримінальних справ, за однією з них, а саме за основною кримінальною справою, збиток з боку українського та казахстанського БТА-банку становить понад 300 млн доларів.

Нагадаємо, як саме виглядала схема виводу коштів з БТА-банку. Будучи власником БТА банку, Мухтар Аблязов заснував близько тисячі офшорних компаній, яким видавав кредити начебто на купівлю нерухомості.  Ці компанії належали йому і кредитів назад банку не повертали. Таким чином йому вдалося витягнути з банку орієнтовно 5 млрд доларів.

Де зараз перебуває скандальний екс-банкір та хто фінансує життя його родини в Європі? Подробиці ексклюзивного розслідування «СтопКору»: 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини