МОЗ вбиває українців? Як у відомстві “лікують” пацієнтів з онкодіагнозом та цукровим діабетом

06.11.2018 13:41

Лікують чи навмисно доводять до смерті? «СтопКор» звернувся до МОЗу, щоб дізнатись, як фінансується лікування хворих з онкодіагнозом та цукровим діабетом. Журналісти взялись за розслідування цієї теми після мітингу родичів хворих на рак під стінами відомства. До керівництва МОЗу у медійників є низка запитань. Зокрема, щодо виділення коштів на лікування пацієнтів, закупівлю медпрепаратів та скандали навколо медичних навчальних закладів. Запит уже передали до відомства.

«Редакцію програми зацікавила і збентежила тема мітингу родичів онкохворих під стінами Міністерства охорони здоров’я.

 

Таким чином, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про інформацію» та Конституції України, просимо надати відеокоментар і відповісти на наступні питання:

1. Які кошти закладені в бюджет для лікування онкохворих? Яким чином вирішується розподілення коштів на онкохворих і хто в Міністерстві несе за це відповідальність?

2. Яка статистика онкохворих в Україні?

3. Яка статистика хворих на цукровий діабет в країні та які існують державні програми по лікуванню цього захворювання?

4. В інтерв’ю журналістам ТСН відомий хірург Олександр Ларін виступив з наступною заявою: «Основною рушійною силою програми «Цукровий діабет» є такий показник – рівень глікозильованого гемоглобіну, який повинні були поетапно знижувати. Що ми в результаті маємо? А ми не маємо нічого. Тобто програма закінчилася. Всі гроші до копійки витрачаються на інсуліни. Інсуліни мають абсолютно різну вартість. Умовно кажучи, від 2,5 тисячі гривень за флакон в тисячу одиниць і точно такий же інсулін коштує близько 4 тисяч гривень, тому що він в картриджі. Тобто держава взяла на себе зобов'язання за зручність введення такого ж інсуліну заплатити на 55-60% дорожче, ніж воно у флаконі. Але це ж гроші. І державні гроші». Як ви можете прокоментувати цю заяву?

5. Крім того, Олександр Ларін звернув увагу на закупівлі медичних препаратів у фірм-посередників. Розкажіть детально про процес закупок та компанію Crown agents.

6. Останнім часом виникають скандали довкола медичних університетів, наприклад, безстрокова акція в університеті ім. Богомольця або скандал в Одеському медичному ВНЗ. З чим ви пов’язуєте подібний сплеск?», – ідеться у запиті «СтопКору».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини