МОЗ поскаржилося на власне ДП правоохоронцям через спекулятивні закупівлі захисних костюмів

08.05.2020 14:00

Коронавірус не лише завдав удару по здоров’ю українців, але й знову нагадав про болючі недоліки суспільства. У медіапросторі назріває інформаційний вибух у зв’язку із закупівлею ПЛР-тестів у сумнівної компанії «Укргентех». Але і це ще не все: виявилося, що за захисні костюми для лікарів ми переплатили вдвічі більше від реальної вартості. Хто стоїть за сумнівними закупівлями та як ділки наживаються на епідемії? Дослідила Алла Легеза.

Зауважимо, що подібними закупівлями Міністерство займається не напряму, а через державне підприємство, яке так і називається: «Медичні закупівлі».

ДП мало вкластися в ліміт 400 грн за одиницю, але його очільник знайшов костюми нібито в рази дешевше – по 245 грн за одиницю. Та виявилося, що одяг не мав повної ізоляції та пошитий із невідповідної тканини. Тому тендер переоголосили. Новий переможець торгів запропонував одноразові костюми за ціною аж 488 грн за одиницю, тоді як волонтери купують захисний одяг за стандартами МОЗ по 215 грн.

«В порушення вимог чинного законодавства України, знехтувавши погодженням органом управління, ДП «Медичні закупівлі» укладає договір на постачання захисного одягу для лікарів із виробником, який не зміг підтвердити якість продукції. Власне, у цьому і полягає абсолютно нормальне рішення здійснити закупівлю власними силами Міністерства», – прокоментувала заступниця Міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова.

Що ж являє собою це ДП, підпорядковане Міністерству охорони здоров'я? Державне підприємство «Медичні закупівлі України» — централізована агенція, що спеціалізується на закупівлі лікарських засобів і медичних виробів. ДП отримує фінансування від головного розпорядника — МОЗу — та має виконувати функції, визначені ним, але розпоряджається значними грошима на власний розсуд.

Очолює агенцію ставленик Уляни Супрун Арсен Жумаділов, який зберіг портфель і при наступних очільниках — Зоряні Скалецькій та Іллі Ємці (попри те, що з останнім мав конфлікт). Однак, ефективного контакту між новим Міністром Максимом Степановим та Арсеном Жумаділовим немає.

Арсен Жумаділов Фото: Укрінформ

Як повідомила Світлана Шаталова під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції, вона підготувала і направила до правоохоронних органів заяви про вчинення злочину посадовими особами ДП «Медичні закупівлі».

Чи замішане це ДП у справі щодо закупівлі ПЛР-тестів у сумнівної компанії «Укргентех»? Якої якості майже півмільйона тестів, що МОЗ уже закупило для українських лікарень у фірми, що, ймовірно, існує тільки на папері? Та в яку копієчку нам влетить ця угода з потенційними спекулянтами?

Слідкуйте за нашими новими розслідуваннями, підписуйтеся на ютуб-канал «Стоп корупції» та обов‘язково дізнаєтеся правду.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини