Москва обмежила вільне переміщення американських дипломатів по своїй території

10.06.2021 21:25

Росія денонсувала меморандум з США про "відкриту сушу". Документ регулював переміщення американських і російських дипломатів в країні перебування. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті уряду РФ, передає "РБК-Україна".

MZS RF
Фото: zbruc.eu

"Прийняти пропозицію МЗС Росії, узгоджену із зацікавленими федеральними органами виконавчої влади, про припинення застосування Меморандуму про розуміння між Урядом РФ і урядом США щодо "відкритої суші", - вказується в розпорядженні російського уряду, підписаного прем'єр-міністром РФ Михайлом Мішустіним.

Меморандум "Про розуміння щодо відкритої суші" між Росією і США був підписаний у Вашингтоні 17 червня 1992 році. Документ скасовував поняття "закритих зон" і знімав обмеження на переміщення дипломатів в країнах перебування. Також від них не вимагалося отримувати дозволи на поїздки.

Нагадаємо, 7 червня президент Росії Володимир Путін підписав закон Про денонсацію договору з відкритого неба. Це означає, що іноземним розвідувальним літакам забороняються польоти в повітряному просторі РФ.

Відзначимо, в листопаді 2020 року США офіційно вийшли з Договору з відкритого неба, заявивши, що причиною стало невиконання Росією своїх зобов'язань в рамках цього документа.

Нагадаємо, у травні 2021 року Білий дім повідомив Москву, що Вашингтон не повернеться до угоди.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, окупанти на Донбасі стріляли з протитанкових гранатометів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини