Морок від норок: від численних санітарних порушень норкової ферми «Вікінг» потерпає ціле село на Київщині

06.12.2018 13:04

Знімальна група «СтопКору» відвідала село Велика Каратуль, що на Київщині. Звідси до столиці усього 100 кілометрів. Та умови, в яких тут живуть, далекі від європейських: «Жителі села підозрюють, що тутешня норкова ферма «Вікінг» працює із порушеннями та приховує справжню кількість гризунів. Тому люди звернулися до «СтопКору», аби журналісти допомогли з’ясувати правду.

Як вдалося дізнатися журналістам, ще на початку свого будівництва норкове підприємство мало підписати договір про співпрацю з сільською радою. В ньому були два пункти. Перший – це грошова допомога бюджету села, а другий про поступове розширення ферми. Останнє мало збільшити кількість норок вдвічі, відповідно викидів стало би більше. Саме тому місцеві запротестували проти цього і договір не підписали.

«Будем казати, на той час це десь в межах мільйона гривень на рік. А оскільки у нас не склалась співпраця з даним підприємством через те, що ми не задоволені, що є викиди, що є цей неприємний запах, що поширюється, то й до дирекції ми не звертаємось. Якщо ми пишемо про те, що дане підприємство має якісь недоліки, на цьому все й завершилось», – зазначає сільський голова с. Велика Каратуль Олександр Середній.
Отже, як побачила знімальна група «СтопКору», поки місцевим від ферми одна морока. Тому люди й звернулися до контролюючих і правоохоронних органів з проханням залучити фахівців та перевірити ферму.

«До перевірки ми також залучали лабораторний центр МОЗ України для проведень лабораторних досліджень ґрунту, атмосферного повітря, води в колодязях у мешканців. Відібрали ґрунт там, де є ризики забруднення. Також із порушень ми виявили, є висновок санепідемекспертизи, був виданий на 72 шеди по проекту, а по факту встановили 103 шеди. Тобто значно більша кількість, яка була передбачена згідно з проектом», – повідомив начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Арзу Акберов.

Отже, наступного тижня вже будуть відомі точні результати експертизи води, ґрунту та повітря і саме вони визначать подальшу долю хутрового господарства. Тож розширення, яке вже довго планували на фермі, тепер під знаком питання, ба більше, хутрове господарство можуть закрити.

Пильнуйте за перебігом подій разом зі «СтопКором»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини