Монополія на депутата: на чию користь ухвалюють рішення місцеві обранці?

01.03.2019 12:23

Причини масштабної аварії на шахті героїв Космосу на Дніпропетровщині у січні 2018 року так і не назвали. На думку громадськості, рішення про гірничий відвід для ДтЕК Павлоградвугілля було незаконним, при цьому значна кількість депутатів пов’язана різними видами стосунків з підприємством. Втім, жоден депутат не заявив про наявний конфлікт інтересів.

Зазначимо, восьма стаття Закону України про статус депутата чітко говорить: «депутат місцевої ради не може використовувати свій мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях».

А за 59-ою статтею Закону України про місцеве самоврядування, депутати зобов’язані повідомляти про конфлікт інтересів перед голосуванням.
Поглянемо на результати голосування за надання гірничого відводу в межах шахти Героїв Космосу: дев’ятеро депутатів голосували в умовах конфлікту інтересів.

Також до рук журналістів потрапив протокол засідання міської ради Павлограда. На ньому ухвалили рішення про гірничий відвід в межах шахти Героїв Космосу. Проаналізувавши протокол, ми не знайшли повідомлень про конфлікт інтересів.

«Не було додатків. Не було доказів того, що при постановці питання про продовження терміну дії дозволу, був попередній дозвіл. Не було схем розміщення цих гірських виробіток», - наголошує громадський детектив проекту WikiInvestigation у Дніпрі Тетяна Волинець, - «Ми не знайшли доказів того, що зазначене питання розглядалось на засіданні профільної депутатської комісії».

Історія Тетяни зацікавила команду антикорупційних розслідувань WikiInvestigation. Тож громадські детективи дослідили конфлікти інтересів по всій Україні.

Результати масштабного розслідування – у новому сюжеті Артема Лагутенка:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X