Між автострадою й заводом: у Києві житловий квартал будують посеред промзони

17.11.2020 11:00

Неправдива реклама, махінації з адресою та місцем розташування, виписана «заднім числом» документація – до яких лише хитрощів не вдаються забудовники, аби продати квадратні метри наївним вкладникам. Та найгірше те, що майбутніх мешканців наражають на доволі серйозну небезпеку. Разом із юристами та експертами з будівництва Анна Закутська проінспектувала ЖК «Світло Парк» на столичних Видубичах.

До речі, експертний звіт щодо проєкту комплексу датований ще 2017 роком. Адже інвесторам був представлений саме такий документ. Хоча лише у 2018-му замовник звернувся до Мінрегіону з відповідним проханням.

Після запиту журналістів до відділу продажу ЖК «Світло Парк» та зйомок комплексу звіт поновили вже 2018 роком. Але фактично це нічого не змінює: будівництво «Світло Парку» почалося ще до погодження експертного звіту із Мінрегіоном.

Svitlo_park1
ЖК зводять у районі станції метро Видубичі Фото: СтопКор

«Однією з підстав для відмови у видачі дозволу мала бути невідповідність цільовому призначенню й містобудівній документації на місцевому рівні», – вважає юрист Олександр Босенко.

А цільове призначення ділянки взагалі не відповідає житловій забудові. У 630 м від новобудови розташована найбільша ТЕЦ в Україні та найпотужніша ЛЕП, кілька заводів, залізниця та велика автострада. Тож майбутні мешканці комплексу наражаються щонайменше на неприємні запахи від хімічних викидів.

Svitlo_park5
Майбутній ЖК з усіх боків оточений промзоною Фото: СтопКор

Еколог Андрій Хрутьба впевнений: промзона – найгірший варіант для купівлі житла.

«Мені неймовірно шкода тих людей, які будуть жити у цьому ЖК. Це – промзона, там купа виробництв, доки, цементний завод неподалік. Тобто з якого боку не дув би вітер, не буде чим дихати», – коментує він.

Svitlo_park6
До найближчих шкіл та клінік - від 6 до 10 км Фото: СтопКор

Цікаво, що на сайті комплексу «Світло Парк» презентують як «мінімісто біля Печерська». Однак відстань до шкіл та медзакладів – чимала. Найближчі станції метро поруч зі школами – це Печерська, Васильківська та Дружби народів, які розташовані у 6-10 км від майбутнього ЖК. Та ж ситуація і з поліклініками.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини