Мітинг під ВРУ: активісти проти схем продажу контрафактних масок та засобів захисту

02.02.2021 16:09

2 січня під стінами Верховної Ради України відбулась мирна акція протесту. Активісти виступили на підтримку змін до закону «Про державні закупівлі», які передбачають підвищення прозорості процедури закупівлі засобів індивідуального захисту.

miting vru1
Фото: СтопКор

Йдеться про зміни до закону №3715, які регламентують виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель.

«Зараз державні установи купують засоби індивідуального захисту (маски, костюми, антисептики тощо) без тендерної процедури. Таким чином є ризик продажу в лікарні контрафактного неякісного товару за державний кошт. Крім того, не контролюється реальна вартість товарів. Тобто, фактично закон є відкритим для шахрайських схем та відкатів. Без проведення тендеру маски можуть продавати наприклад по 5 гривень при реальній вартості 2 гривні. Різницю організатори схеми можуть лишати собі. А закупівлі при цьому здійснюються за державний кошт», – наголошує активіст ГО «Стоп корупції» Георгій Жариков.

У разі, якщо нардепи проголосують за зміни, закупівля ЗІЗ зможе здійснюватись лише за умов проведення тенденру, що гарантує відкритість у витраті бюджетних коштів.

«Ми виступаємо за те, щоб до українських медзакладів надходив сертифікований товар, а бюджетні кошти витрачались раціонально», – наголошують активісти.

miting vru2
Фото: СтопКор

Зазначимо, раніше вони заявляли про проведення моніторингу, у рамках якого з‘ясовують, як і в яких умовах працюють компанії-виробники засобів індивідуального захисту.

Це робиться для виявлення ймовірних фальсифікаторів, перекупників та контрабандистів.

Крім того, знімальна група «СтопКору» спільно з активістами та правоохоронцями вже впіймали у Києві подружню пару на незаконному продажі 10 тисяч масок.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини