Місту – гроші, селам – дірки: на Донеччині ухвалили бюджет Святогірської ОТГ

29.12.2020 13:59

ОТГ на Донеччині поділили на «перший» і «другий» ґатунок людей за місцем проживання. 25 грудня сесія місцевої ради  ухвалила бюджет  Святогірської ОТГ на 2021 рік, в якому врахували потреби лише міста. 12 сіл залишилися без фінансування з місцевого бюджету. Про це повідомив голова Святогірського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Володимир Рибалкін.

Сесія Святогірської міської ради 25 грудня. Фото: СтопКор

«Називається «бюджет Святогірської ОТГ», насправді ж це – бюджет міста Святогірськ. Виконком міської ради просто узяв усі статті торішнього міського бюджету і переніс їх до проєкту бюджету-2021», - коментує Володимир Рибалкін.

Активіст провів громадський моніторинг засідання бюджетної комісії, а також сесії місцевої ради. Цифри бюджету ОТГ на наступний рік шокували антикорупціонера.

Зокрема, з 46 млн надходжень до бюджету ОТГ 26 мільйонів  планують витратити на адміністрування. Тобто  60% видатків – на утримання виконкому, штат якого – 80 осіб, обурюється Рибалкін.

Натомість на підтримку громадських організацій, людей з інвалідністю, ветеранів АТО передбачено на рік… 1 тис. грн на всіх!

Фото: СтопКор

Та найбільше, що вразило борця з корупцією – це повне ігнорування потреб 12 сіл,  які тільки-но приєдналися до новоствореної об’єднаної територіальної громади. Фінансування на села просто не передбачено в бюджеті на наступний рік. Навіть в програмі соціально-економічного розвитку громади враховані лише статті на розвиток і утримання медичних закладів, освітніх об’єктів, транспортні потреби, соціальну підтримку незахищених верств населення лише в межах міста Святогірськ.

«Представники сіл на бюджетній комісії запитали: "А що ми людям в селах скажемо?" Їх переконали, що поки що ухвалять той бюджет, а потім будуть вносити зміни», - передає стопкорівець подробиці конфлікту навколо бюджетного питання всередині ОТГ.

«Бюджет ухвалений. На моє переконання, тепер зміни до бюджету, які обіцяла міська влада, зможуть внести лише у квітні. І це – якщо буде перевиконання бюджету. А якщо не буде? Що робити сільським школам, садочкам, лікарням? Звісно, там є певні субвенції з державного бюджету, утім, є статті витрат, які мають фінансуватися з місцевого бюджету!» - обурюється представник «Стоп корупції» в регіоні.

Фото: СтопКор

Володимир Рибалкін запевнив, що проводитиме громадський моніторинг усіх засідань бюджетної комісії, сесій місцевої ради та триматиме бюджетне питання під контролем.

Зазначимо, раніше активістів обурила перша сесія Святогірської міськради на Донеччині, яка проводилася російською мовою і з порушенням регламенту.

Утім Володимир Рибалкін  зазначив, що громадські активісти мають дати новообраній владі час та можливість адаптуватись до владних повноважень, виправити помилки. Громадськість  у Святогірську постійно моніторить роботу місцевої влади. І якщо порушення будуть системними – активно виступатиме з критикою та вживатиме заходів для усунення зловживання владою.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини