Місто шахтарів чи «місто гріхів»: чому правоохоронці ігнорують рейдерське захоплення мулонакопичувача в Торецьку?

02.11.2018 12:36

З початку вересня на території мулонакопичувача в Торецьку на Донеччині невідомі особи ведуть дивні розкопки. Керівництво Центральної збагачувальної фабрики «Дзержинська» впевнене: рейдери видобувають на відстійнику шлами. Це те саме вугілля, але тільки дрібніше і коштує дорожче, себто на його реалізації хтось вирішив добряче нажитися.

«Всі автівки без номерних знаків. люди не спілкуються і не представляються, Ми вважаємо, що це просто рейдери, бо ми просили викликати сюди своє керівництво, але вони з нами спілкуватися не захотіли і керівництво теж не покликали», - повідомляють очевидці.

Знімальна група «СтопКору» спробувала з’ясувати, хто ці люди, але конструктивного діалогу не склалося. Жодних дозволів на діяльність журналістам теж не показали. Однак вже за п'ять хвилин на ділянці, де кипіла робота, нікого не було.

Журналісти «Стоп Корупції» написали заяву до поліції з проханням розібратися у законності цієї діяльності: які роботи тут проводять та на підставі яких документів взагалі зайшли на чужу територію? Це звернення наразі розглядають правоохоронні органи. А тим часом на фабриці команді «СтопКору» розповіли, що вже зверталися до правоохоронців – і теж з проханням розібратися. Але їм відмовили.

Таке рішення нібито було прийнято з урахуванням того, що підприємством ЗФ «Щербинівська» ТОВ «Донінтервугілля» під час проведення перевірки документів, які б підтверджували заподіяння реальної матеріальної шкоди, надано не було.

Але, як стверджують адвокати, така причина відмови відкриття кримінального провадження у даній історії – дивна! Адже якщо у фабрики немає доступу до місця скоєння злочину і фабрика не може порахувати розмір збитків, бо територія захоплена – всі ці дії мав би робити слідчий.
«Тобто ви можете як потерпіла сторона подати слідчому клопотання: шановний слідчий, прошу вас назначити бухгалтерську економічну експертизу, щоб встановити розмір збитків», - резюмує адвокат Андрій Поддимай.

Усі деталі резонансної історії:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини