Міська рада чи склад? – На Київщині поліція виявила агітаційні матеріали Петра Порошенка (ФОТО)

07.03.2019 19:48

7 березня до активістів Ірпінського підрозділу “Стоп корупції” надійшла інформація щодо наявності агітаційних матеріалів кандидата в Президенти України Петра Порошенка в будівлі міськради Ірпеня. Про це розповів голова осередку Дмитро Шапочкін.

Приїхавши на місце події, активісти виявили тисячі агітаційних листівок, газет, календарів і плакатів, які лежали на сцені актової зали, де відбуваються сесійні засідання.

Інформацію про це підтвердив і депутат від ВО "Свобода" Лаврентій Кухалейшвілі, який виклав на своїй сторінці у Facebook фото із сесійної зали Ірпінської ради.

На світлині було видно, що частина упаковок була розірвана або пошкоджена.

За словами активіста Дмитра Шапочкіна, на місце події за викликом одразу ж прибули близько 15-ти представників поліції.

Правоохоронці оглянули приміщення і в якості речового доказу вилучили пакет з агітаційною друкованою продукцією, повідомляють в прес-службі поліції Київської області.

У той же час, за версією активістів громадського руху “Чесно”, поліцейські винесли всі агітаційні матеріали з приміщення Ірпінської ради, завантажили їх до автівки й вивезли геть.

Як розповів активіст, роботі правоохоронців намагались завадити деякі працівники держустанови.

“Представники Ірпінської міської ради поводили себе дивно. Вони почали тиснути на представників поліції тим, що мовляв у них немає повноважень проводити там слідчі дії. Коли правоохоронці довели законність свого перебування, вони розбіглись і не захотіли свідчити у справі” – зазначив він.

За словами адвоката Андрія Нечипоренка, агітаційні матеріали знаходились у міськраді незаконно.

"Зберігання друкованих матеріалів передвиборчої агітації у приміщеннях органів місцевого самоврядування є порушенням передбаченої статтею 3 Закону України "Про вибори Президента України" рівноправності всіх кандидатів на ведення передвиборчої агітації. Рівність прав кандидатів забезпечується, зокрема, (1) забороною органам місцевого самоврядування втручатись у виборчий процес і (2) рівним та неупередженим ставленням органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб до всіх кандидатів на посаду Президента України", – прокоментував він. 

У поліції також повідомили, що продукцію залишив один з працівників міської ради.

“В його діях вбачаються ознаки порушення вимог Закону України “Про вибори Президента України” у частині проведення агітації в держаних установах. Відносно  правопорушника поліцейські склали адміністративний протокол за ч.2 ст. 212-14 КУпАП” – зазначили в прес-службі.

Як зазначив активіст “Стоп Корупції” Дмитро Шапочкін, “винуватцем” виявилась людина, відповідальна за вхід та вихід до приміщення актової зали. Він також припустив, що дана ситуація виникла через безвідповідальність місцевої влади.

“Це вкотре може свідчити про те, що Ірпінська влада нехтує законами України. Відповідно, у даному випадку, зберігає незаконну агітацію в приміщенні органу місцевого самоврядування” – додав стопкорівець.

Нагадаємо, 15 січня координатор проекту ГО "Стоп Корупції" Роман Бочкала заявив про запуск нової ініціативи за чесні вибори "Стоп політичній корупції", яка була створена задля здійснення громадського контролю над виборчим процесом та доброчесності кандидатів.

Мета ініціативи – запобігти порушенням і гарантувати недоторканність виборчого права як бази цивільних свобод громадян України. Зокрема, громадські активісти аналізуватимуть чесність передвиборчої агітації, здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства в день голосування на виборчих дільницях, фіксуватимуть порушення для оперативної взаємодії з правоохоронними органами.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини