Місцеві еліти використовують свій вплив для торгів із владою, – експерт

Місцеві вибори-2020: чи варто українцям сподіватися на перезавантаження регіональних еліт? На думку доктора політичних наук, доцента КНУ ім. Т. Шевченка Ігоря Петренка, чинна політична система сприяє процвітанню авторитарного підходу на місцях.

"Чинний політичний режим виходить з монополізації ресурсів місцевими елітами", - Ігор Петренко Фото: СтопКор

«Проблематика, з якою ми стикаємося на кожних місцевих виборах – це питання взаємовідносин центральної і місцевої влади. Історично так склалося, що в Україні існують регіональні політичні режими, які виходять з монополізації ресурсів місцевими елітами», – відзначив експерт під час обговорення актуальних проблем виборчої кампанії 2020 року.

За словами науковця, дуже часто ці місцеві еліти використовують свій вплив і контроль над регіоном, аби потім торгуватись із центральною владою.

«Це якраз аспект політичної корупції. Як правило, усі попередні влади йшли на «договорняки»: ми вам на відкуп регіон, а ви нам – політичну лояльність, результати на виборах. Ви даєте підтримку в реалізації наших ідей, а ми закриваємо очі на зловживання», – наголосив пан Петренко.

У Києві 4 червня відбувся круглий стіл «Місцеві вибори-2020. Особливості та виклики» Фото: СтопКор

Нагадаємо, круглий стіл «Місцеві вибори-2020. Особливості та виклики» відбувся 4 червня у пресцентрі «Стоп корупції».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини