Мінус 12 тисяч квадратів землі: як розкрадають великі державні сільгосппідприємства

08.10.2019 15:00

Анархія і безвладдя на потужних державних агропідприємствах України – на жаль, уже звичне явище. У складі ДП «Агроспецсервіс» – понад 30 різних філіалів, на балансі – майже пів мільйона квадратних метрів нерухомості та ще 1000 гектарів землі по всій країні. У чиїх інтересах тримати підприємство без легітимного керівника? Дивіться у сюжеті Христини Кришихи.

Як повідомив заступник директора Юрій Шевчук, на сьогодні це підприємство вже залишилось у межах 500 гектарів землі й без жодного приміщення.
Чому це сталося? Шляхом не зовсім законних розпоряджень і дій попередніх урядів майно компанії спочатку було виведене в дочірні підприємства, а потім передавалося частково в оренду, частково – під приватизацію.

«На сьогодні практично оцінити залишки активів цього підприємства неможливо, тому що кінці сховані так далеко, що нічого незрозуміло», – резюмує пан Шевчук.

Підприємство вже другий місяць не має легітимного керівника

Компанія вже другий місяць перебуває взагалі без керівника. Хоча затверджений колись міністерством заступник директора «Агроспецсервіс» Юрій Шевчук погоджується очолити підприємство попри проблеми. Вже навіть подав усі документи в міністерство на затвердження. Але рішення досі не ухвалене.

Саме в цей період через відсутність керівника на підприємстві та, найголовніше, через бездіяльність працівників Міністерства АПК розпочато процедуру приватизації «Броварського оптового ринку», який є одним з філіалів ДП «АгроспецСервіс». У сухому підсумку держава втратить 12 тисяч квадратних метрів землі.

І це тільки те, що вдалося виявити журналістам «СтопКору» сьогодні. Тож можна припустити, що загалом від такого безладу на ДП Україна зазнає значно більших збитків.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини