Мінрегіон і ДАБІ звинувачують в обмеженні доступу до інформації з Реєстру будівельної діяльності

11.02.2021 15:25

Епоха відкритості та прозорості у будівництві закінчилася: Мінрегіон і ДАБІ сприяють збагаченню «рішал» шляхом обмеження доступу до публічної інформації в Реєстрі будівельної діяльності? Як останні новації «кастрували» функціонал Реєстру – читайте далі.

dabi_43
Фото: СтопКор

Нагадаємо, Реєстр будівельної діяльності був введений в експлуатацію як перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, метою створення якої було покращення якості надання замовникам реєстраційних процедур у будівництві та подолання корупційних ризиків, пов’язаних із діяльністю посадових осіб, шляхом публічності їх здійснення.

А що ж маємо натомість? Наразі у Реєстрі відсутня можливість пошуку об’єктів за заданими параметрами: замовником будівництва, місцем розташування об’єкта, інформацією про будівельний паспорт чи містобудівні умови й обмеження тощо.

На додачу, новою перепоною при виході даних щодо об’єктів у публічний простір стала відсутність у Реєстрі інформації, яка передбачена законодавством як обов’язкова для внесення – щодо підстав відмови у наданні дозволу на будівництво чи сертифікату відповідності побудованого об’єкта.

Ось лише один приклад – відмови з Реєстру станом на 27 листопада 2020 року. У документах зазначено підстави відмови.

reestr_dabi1
Фото: скріншот

А ось ті ж відмови, з того ж Реєстру, щодо тих же об’єктів будівництва, але вже станом на 11 лютого 2021 року.

reestr_dabi2
Фото: скріншот

Як бачимо, у цих відмовах розділ «Підстави відмови» взагалі відсутній. Хоча ще кілька днів тому ця інформація була доступною. Виникає логічне запитання: кому це потрібно і з якою метою відбулися такі незаконні нововведення?

Звісно ж, зручніше деактивувати можливість перегляду публічної інформації в Реєстрі, щоб потім, коли буде погоджено суми хабарів, різноманітні активні громадяни та борці проти корупції мали менше приводів для галасу, адже гроші люблять тишу.

А оскільки Мінрегіон – центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, звертаємося безпосередньо до керівника відомства: пане Чернишов, громада вимагає негайного вжиття організаційних заходів, пов’язаних із поновленням відповідного функціонування Реєстру будівельної діяльності.

Оновлено

Доступ до публічної інформації щодо підстав надання відмов у документах на будівництво в Реєстрі будівельної діяльності поновлено! Ймовірно, варто подякувати Міністру Чернишову за відновлення передбачених Законом функцій, бо такі дива, як дотримання законності, відбуваються дуже рідко. Будемо спостерігати за подальшим функціонуванням ресурсу, враховуючи, що обіцяний «значний антикорупційний вплив» та усунення людського фактору у наданні послуг громадянам і бізнесу – не вийшло.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини