Міноборони: Україна отримає оновлений пакет Цілей партнерства з НАТО

Україна першою серед країн-партнерів НАТО отримає оновлений пакет Цілей партнерства Україна-НАТО. Про це заявляють в українському Міністерстві оборони, передає "Інтерфакс-Україна".

Ukraine NATO
Фото: Facebook @navy.mil.gov.ua

28 травня 2021 року відбулося засідання Комітету з партнерства та колективної безпеки НАТО у форматі процесу планування та оцінки сил з України. Засідання проводилося в комбінованому форматі - в залі засідань штаб-квартири НАТО і онлайн. У заході взяли участь делегації України та Альянсу, повідомляє управління преси та інформації Міноборони.

Делегація України, яку очолював заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, складалась із представників Міноборони України та ЗСУ, МВС, СБУ, а також урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Делегацію НАТО, до якої увійшли представники держав-членів, Департаменту операцій міжнародного секретаріату НАТО, а також Міжнародного військового штабу НАТО, очолював помічник генсека Альянсу з питань операцій Джон Манза.

Манза відзначив прогрес України в реформуванні сектору безпеки і оборони, і виконанні Цілей партнерства попереднього періоду.

"Україна є та залишається найбільш важливим партнером Альянсу. НАТО підтримує незалежність та територіальну цілісність України. Ми продовжимо надавати допомогу Україні у здійсненні необхідних реформ та розвитку спроможностей сил безпеки і оборони", – зазначив помічник генсека НАТО.

"Процес планування та оцінки сил є одним із найбільш дієвих інструментів наближення України до стандартів НАТО, посилення інституційних спроможностей оборонного відомства, розвитку спроможностей Збройних Сил України та набуття взаємосумісності", - зазначив Анатолій Петренко.

Оновлений пакет Цілей партнерства для України містить завдання і заходи на період до 2025 року. У ньому також наведено сили і засоби, які Україна готує для участі у програмі "Партнерство заради мируˮ, операціях та місіях Альянсу. Цілі партнерства підтримують інші завдання з реформування сектору оборони й безпеки, насамперед — проекти і заходи оборонної реформи.

Під час обговорення, в своїх коментарях, представники Болгарії, Великої Британії, Данії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, Сполучених Штатів Америки та Франції одноголосно відмітили прогрес оборонної реформи в Україні, а також зусилля, які докладає військово-політичне керівництва держави для наближення до стандартів і принципів НАТО. Всі виступаючі висловили незаперечну підтримку суверенітету і територіальній цілісності України, та євроатлантичним прагненням нашої Держави.

Учасники засідання обговорили проект Цілей партнерства та окремо наголосили на важливості побудови системи дієвого демократичного цивільного контролю, необхідності підпорядкування військових складових сектору оборони цивільному міністерству, подальшої трансформації системи управління Збройних Сил України, досягнення взаємосумісності з НАТО на стратегічному та оперативному рівнях, що є ключовими умовами вступу України до Альянсу.

Делегації України та Альянсу підтримали запропонований документ та домовились перейти до наступного етапу його узгодження — направлення на розгляд Північноатлантичної Ради.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в РНБО представлять звіт про аудит резиденцій в Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини