Мінкульт пропонує карати брехливих журналістів

18.01.2020 17:44

На період російської агресії Міністерство культури, молоді та спорту України представило законопроект про дезінформацію, спрямований на фактичний контроль ЗМІ.

Зазначається, що поширення дезінформації за умови добровільного спростування, починаючи з третього порушення протягом одного року, карається штрафом в розмірі 1000 мінімальних зарплат (4,7 млн ​​гривень) за кожен випадок порушення. При цьому відмова від добровільного спростування спричинить штраф у 2000 мінімальних зарплат (9,4 млн гривень) за кожен випадок, повідомляє "Finance".

Крім того, видалення такого матеріалу або зміна його адреси спричинить штраф у розмірі 5 мінімальних зарплат (23,6 тис. гривень).

Систематична масова дезінформація про факти, які становлять загрозу національній безпеці і територіальній цілісності, будуть каратися штрафом від 5000 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років.

Поширення дезінформації з використанням ботів або спеціально організованих фейкових акаунтів – карається позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Фінансування масової дезінформації також каратиметься на термін від 2 до 5 років.

Максимальне покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін від 5 до 7 років передбачено за повторну масову дезінформацію організованою групою, яка призвела до тяжких наслідків або завдала матеріальної шкоди у великому розмірі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X