Міністр-безхатько: як посадовці ховають майно від декларування

13.06.2019 15:45

Жінка, яка вперше за сто років, очолила Мінагрополітики та продовольства – хто вона? Якщо вірити офіційним даним, за 2017 рік заробила 360 тис грн, за 2018 – 470 тисяч, а з 2016 року фактично є безхатьком. Декларацію в.о. міністра Ольги Трофімцевої спеціально для «СтопКору» вивчала Лілія Ткачук.

Згідно з декларацією, пані міністр має мешкати або надворі, або ж у своєму кабінеті, оскільки жодного квадратного метра не задекларувала. Та насправді живе вона в середмісті, на вулиці Академіка Рамаданова.

Журналісти «СтопКору» навідались до неї додому і з’ясували, що пані міністр зі своєю матір’ю та маленькою донькою живуть у незадекларований квартирі. Юрист «СтопКору» Роксолана Арійончик пояснює, що це не виключення, а скоріше тренд. Оскільки покарання за невнесення відомостей в електронну декларацію несуттєве і до в’язниці за такі порушення не потрапиш.

«Не вніс відомості в декларацію – буде в тебе декілька судових засідань і мінімальний штраф», - зауважує пані Роксолана.
Ба більше, автівка, на якій щодня пересувається леді-міністр, у декларації теж відсутня і зареєстрована на водія пані Ольги – Андрія Гречаника.

«На жаль, така схема невнесення відомостей є достатньо загальновживаною і широкою, тому що адміністративна відповідальність – мінімальна», - коментує начальник юридичного відділу ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик, - «Записують майно на дальніх родичів, на водіїв, на близьких друзів, тобто вуалюють, ховають».

Зі свого боку представники «СтопКору» всі зібрані факти передають у Національне агентство з питань запобігання корупції. І вже у наступних випусках ми розкриємо корупційну складову найбагатшого українського міністерства.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X