Міністерство землекрадства: хто стоїть за дерибаном державних аграрних компаній

02.10.2019 16:00

По всій Україні наразі є сотні державних підприємств з керівниками, які лише виконують обов'язки або й взагалі без них, і майно цих компаній перманентно розкрадається. В чиїх кишенях осідають мільйони гривень, зароблених на дерибані державного майна? Відповіді на ці питання шукала журналіст «СтопКору» Христина Кришиха.

Всього в сфері управління МінАПК сьогодні є 479 підприємств. З них 68 директорів перебувають у статусі виконувачів обов’язки та 23 активні держпідприємства вже роками працюють без керівників.

Щоб не бути голослівними, ми знайшли людину, яка вже декілька років працює в Міністерстві аграрної політики. Анна (ім'я нашої співрозмовниці ми змінили з міркувань безпеки), не хоче показувати обличчя, але готова розказати нам, хто насправді тримає десятки керівників державних підприємств в статусі виконувачів обов’язків.

«Ми підняли документи про обіг в МінАПК, будь-яке продовження і перекладання в.о. в міністерстві ініціює фінансово-господарський департамент. Його очолює Баграт Ахіджанов», – зазначає інсайдерка.

Пан Ахіджанов усе життя працює на державній службі, але має розкішні статки

Фінансово-господарський департамент Міністерства аграрної політики, яким керує Баграт Ахіджанов, ініціює службову записку на ім'я міністра АПК і державного секретаря АПК Владислава Андронова, які її узгоджують і підписують.

Потім департамент кадрового забезпечення та роботи з персоналом готує наказ на призначення на посаду виконувача обов'язків керівника. Цей наказ має затвердити директор департаменту – Олена Дем'яненко.

А далі ці документи знову повертаються до директора фінансово-господарського департаменту Баграта Ахіджанова. Також на цих паперах свої підписи має поставити директор департаменту правової та законопроєктної роботи Андрій Пивоваров. Фінально наказ підписує державний секретар Міністерства АПК Владислав Андронов.

З вищенаведеного випливає, що ініціатором народження будь-яких документів з держпідприємств є Ахіджанов, а заключна частина схеми – за держсекретарем.

Нагадаємо, у наших розслідуваннях раніше вже фігурувало прізвище Ахіджанова. Тоді ми проаналізували декларацію високопосадовця і виявили багато розбіжностей між заробітками чиновника та його рідних і їхніми статками.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X