«Мінінфраструктури не цікавлять проблеми перевізників», – експерт про дорогі українські авіаквитки

12.03.2020 11:42

У Міністерстві інфраструктури в січні цього року бадьоро відзвітували про збільшення пасажиропотоку в українських аеропортах. На 2020-й прогнозують 27 мільйонів пасажирів. Зокрема 2,5-3 млн – на внутрішніх рейсах. Однак чи все так райдужно, як обіцяють підлеглі Владислава Криклія? Чому авіаквитки для українців коштують на порядок вище, ніж у Європі? Хто обмежує розвиток вітчизняних повітряних портів? Про все це журналістці «СтопКору» Аллі Легезі розповів експерт з авіаційного права Олег Бондар.

Експерт з авіаційного права Олег Бондар

Експерт переконаний: стан ринку характеризує якість державного регулювання. Адже вартість авіаквитків об’єднує кілька витрат – пальне, лізинг, аеронавігація, аеропортові збори. І за все перераховане українські авіаперевізники платять набагато більше, ніж їхні європейські колеги.

Зокрема, авіаційне пальне в Україні на 30% дорожче, ніж у сусідніх країнах. Україна єдина європейська держава, де є акциз на пальне.

Ще 10% вартості квитка забирає вартість аеронавігації.

«У нас найдорожче аеронавігаційне обслуговування поблизу летовища. Наприклад, в Україні ставка у 400 євро, а у найближчій Чехії – 200 євро! Я не кажу про Португалію, Іспанію, Туреччину, де платать 30-40 євро», – обурюється Олег Бондар.

Українські перевізники платять за паливо та навігацію більше, ніж у Європі, - експерт

Причина – неефективність і низька продуктивність провайдера. Йдеться про державного монополіста «Украерорух».

Бондар переконаний: «Украерорух», користуючись своїм монопольним становищем, встановлює такі тарифи, які вигідні компанії, замість того, щоби працювати над власною ефективністю.

Ще одна важлива складова – аеропортове обслуговування.

«Аеропорти заробляють зазвичай із двох джерел: авіаційна діяльність (це аеропортовий збір, тобто те, що платить авіаперевізник) і неавіаційна діяльність (це дьюті фрі, ресторани, допоміжний обслуговуючий бізнес). В європейських країнах співвідношення доходів 50:50. В Україні ж, в кращому випадку, аеропорт отримає 20% від неавіаційної діяльності», – розповідає експерт.

Повну версію інтерв’ю читайте за посиланням

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини