Мінфін посилить контроль за витратами українців

У Мінфіні запропонували ретельніше контролювати рух коштів українців. Так, для поповнення рахунку у терміналі доведеться вказувати прізвище та ім’я, а для переказу значних коштів – повну інформацію про себе.

За даними українського видання УБР, влада знову посилить контроль за обігом готівки в країні. Так, Мінфін запропонував підняти порогову суму, з якої фінустанови повинні перевіряти клієнтів. А саме з 150 тисяч гривень до 300 тисяч гривень.

Крім того, суб'єкти первинного фінмоніторингу, банки, страховики, ломбарди, оператори грошових переказів, поштовики й товарні біржі, матимуть більше повноважень.

Як відомо, список «спеціальних» суб'єктів первинного фінмоніторингу буде розширено. Так, до аудиторів, торговців ювелірними виробами, адвокатів, нотаріусів, ріелторів, лотерейщиків, компаній, які надають бухгалтерські послуги на аутсорс, можуть додати бухгалтерів, податкових консультантів, юркомпанії. Всі вони «зливатимуть» інформацію Мінфіну про підозрілі операції.

Крім того, Мінфін пропонує не лише збільшити розмір штрафу, до 34 тисяч гривень, а й розширити перелік проступків. Йдеться про такі поширені порушення, як подача недостовірної інформації, неподання інформації, відсутність перевірок.

«Реєстр національних публічних осіб зроблять відкритим. Згідно з текстом документа, такий реєстр має створити Національне антикорупційне бюро, яке буде черпати дані з декларацій самих чиновників», – додало видання.

Ще одне нововведення – якщо фізособа збирається провести переказ коштів без відкриття рахунку, вона мусить пройти повну ідентифікацію.

«Проект встановлює для всіх операторів ринку (банки, фінансові компанії, оператори поштового зв'язку, платіжні системи) вимога супроводжувати всі переклади інформацією про відправника та отримувача коштів. Причому без будь-яких обмежень. Такі дані повинні будуть «зашивати» в саму транзакцію і бути завжди доступні», – уточнює видання.

Крім того, якщо людина захоче поповнити рахунок у терміналі, навіть на невелику суму, вона буде змушена вказати своє прізвище та ініціали. Якщо доведеться робити значні перекази, понад 30 тисяч гривень, доведеться вказувати ще й місце проживання та паспортні дані. Якщо людина відмовиться надавати свої дані – бажану операцію з переказу коштів вона не проведе.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини