Мінфін докапіталізував ПриватБанк на 16 млрд грн

27.12.2017 23:16

ПриватБанк отримав чергову багатомільярдну докапіталізацію. У Мінфіні пояснили, що стан фінустанови гірший, ніж було оцінено під час її націоналізації. Тим часом експерт Андрій Портнов дав оцінку таких дій.

Новину повідомляє прес-служба Мінфіну, передає "Преса України".

Міністерство фінансів України знову виділило з держбюджету 16 млрд грн для Приватбанку. Так, четвертий етап докапіталізації найбільшого системного банку країни провели шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на зазначену суму в обмін на акції фінустанови.

Нагадаємо, 18 грудня наглядова рада банку затвердила переоцінку об'єктів операційної та неопераційної нерухомості, фінансового лізингу та їх вплив на капітал. У свою чергу представники Мінфіну заявили, що результати переоцінки свідчать, що стан кредитної організації на момент націоналізації недооцінили, саме тому Привату виділили додаткові 16 млрд грн.

Варто зазначити, що юрист Андрій Портнов розкритикував такий розклад подій. На своїй сторінці у соцмережі він зазначив про недоцільність переведення ПриватБанку у держвласність.

"А може вас все-таки отруйна змія вкусила перед його (Мінфін – ред.) націоналізацією? Може це була ваша особиста помста, а не економічне рішення? Якось же він раніше жив без вас і такого рівня скандалів, без відібраних у пенсіонерів і спрямованих на докапіталізацію мільярдів, відставок, міжнародних комісій, грошових обмежень, сотень судових процесів, розслідувань, кримінальних справ, вкрадених активів з заставами та постійного очікування кінця. Може ви все-таки поверхневі й легковажні ідіоти, а не державні фінансові функціонери?" – зазначив юрист.

Як відомо, 23 червня поточного року Кабмін вирішив докапіталізувати Приват на 38,5 млрд грн. До цього, у грудні минулого року докапіталізація банку склала 116,8 млрд грн. Її провели в два етапи, у грудні 2016 року та лютому 2017 року.

Нагадаємо, Лондонський суд почав розглядати позов проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, колишніх співвласників ПриватБанку. Так, державний ПриватБанк звинувачує підприємців у виведенні капіталу з фінустанови. Як зазначалось раніше, всі активи Коломойського та Боголюбова суд заарештував.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X