Мінцифри своїми діями заблокувало роботу служби Фінмоніторингу та «Енергоатому», – адвокат

17.06.2020 15:55

Вилучивши ТОВ «Ключові системи» з електронного довірчого списку, Міністерство цифрової трансформації зупинило роботу низки державних підприємств. Про це 17 червня заявив адвокат ТОВ «Ключові системи» Назарій Гавлодський під час пресконференції на тему «Блокування діджиталізації України: скандал на ринку цифрових послуг» у пресцентрі «СтопКору».

Фото: СтопКор

«Дії Мінцифри з виданням такого наказу порушує права не лише компанії, але й усіх користувачів, які є клієнтами. Наразі зупинено виконання частини функцій Державної служби фінансового моніторингу України, а також ДП НАЕК «Енергоатом». У мене питання до Мінцифри: що ви з цим будете робити?» – наголосив він і додав, що ситуацію можна розцінювати як захоплення ринку.

Назарій Гавлодський Фото: СтопКор

За словами заступниці Міністра цифрової трансформації Людмили Рабчинської, частина підприємств заперечує співпрацю з ТОВ «Ключові системи».

«Ми не маємо цієї інформації та не можемо її перевірити. Ситуація незрозуміла, так як частина користувачів стверджують, що не отримували електронні ключі», – зазначила вона.

Крім того, Держспецзв’язку кілька разів попереджало ТОВ «Ключові системи» про наявність порушень.

«Держспецзв’язку кілька разів попереджало «Ключові системи» про порушення законодавства. Встановили три порушення, одне дуже грубе. Після такого зазвичай відбувається миттєве вилучення з електронного довірчого списку. Зокрема, на рік і три місяці задавнена дія атестату КСЗІ».

Людмила Рабчинська Фото: СтопКор

Вона заявила, що припинення дії атестату КСЗІ являє загрозу безпеці персональних даних користувачів. Крім того, фізична присутність є обов’язковою для оформлення першого кваліфікованого підпису.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, Ярослав Васьков, директор ТОВ «Ключові системи», заявив, що Міністерство цифрової трансформації за кілька годин ліквідувало роботу підприємства (ЕДП) ТОВ «Ключові системи», тим самим заблокувавши електронні ключі майже 70 тисяч підприємств і ФОПів – користувачів електронних довірчих послуг.

Зазначимо, що майже 70 тисяч клієнтів – як фізичних, так і юридичних осіб зазнали втрат через зупинку роботи ТОВ «Ключові системи».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини