Мільйонні тріщини: підсумковий кошторис «мосту Кличка» втричі перевищує реальну вартість?

Ще у 2013 р. у конкурсі на проект пішохідного мосту, що мав з’єднати Хрещатий парк і Володимирську гірку, перемогли швейцарська компанія «Leuppi & Schafroth Architekten AG». Та перемовини зі швейцарцями раптово перервалися у 2017 р. після листа заступника столичного голови О. Спасибка, де було сказано, що фінансування проекту неможливе – мовляв, занадто вартісний. Хто ж і за яким проектом взявся планувати і будувати багатостраждальний міст – дізнавайтесь із сюжету Наталії Мальцевої.

Тоді ж у 2017 році оголошується тендер на розробку проектної документації. Вже серед українських компаній. Виграє конкурс товариство з обмеженою відповідальністю «Проектні системи ЛТД». До речі, ця фірма блискуче і впевнено грає на тендерному полі.

«Проектні системи ЛТД - це учасник, який приймав участь у 24 закупівлях, із цих 24 закупівель він виграв 21 закупівлю. Тобто, ми розуміємо, що всього три йому відхилили, чи він програв в цих закупівлях, а це нереальна статистика для звичайного учасника, який приймає участь на загальних умовах», - стверджує експерт проекту «За чесні закупівлі» Анастасія Бондаренко.

Вартість проектних робіт спочатку становила майже 4 млн гривень, а після затвердження кошторису шляхом так званої переговорної процедури збільшилася ще на 1,6 млн гривень. У цьому випадку київську владу не збентежила така вартість лише підготовчих робіт. Як не стала на заваді й сумнівна репутація власника компанії-переможця.

Зокрема, засновник фірми Миргородський Сергій Миколайович перебуває у розшуку, його розшукує Миколаївський райвідділ поліції згідно статті 185, частина 3. Це доступна інформація, яку можна знайти у відкритому доступі. Останній вирок суду був, до речі, вже у 2019 році.

Згодом у відкритих джерелах починається активна реклама майбутнього мосту, з’являється його 3Д модель, і тут у Швейцарії архітектори, яким було відмовлено, «бо дуже дорого», не стримують подиву: міст – майже точна копія їхнього проекту! Це явно видно на порівняльних фото. Тобто ще раз: проектна компанія, власник якої у розшуку, за 5,5 млн гривень бюджетних коштів готує документацію на проект, один в один схожий на швейцарський, який взагалі не оплачували!

Далі оголошується конкурс на власне будівництво мосту. Конкурс, до речі, містив усі ознаки фіктивного. Перемогла у тендері компанія «Спецавтобуд», яка запропонувала звести міст за суму майже 261 млн гривень. Далі так само, як і в історії з проектною компанією, вартість робіт шляхом перемовин збільшується ще на 20%.

Крім того, ця ж компанія виграє ще один тендер – на реконструкцію парку «Володимирська гірка». Таким чином, вартість проекту зростає на очах і на фініші збільшується майже втричі порівняно із сумою, яку пропонували архітектори з Швейцарії.

«Нова оцінка витрат на будівництво в 420 млн гривень, що дорівнюють приблизно 16 млн доларів, неймовірна. Особливо, коли запропонований бюджет нашого проекту в 6 млн доларів був відхилений як занадто дорогий», - наголошують представники «Leuppi & Schafroth Architekten AG».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини