Мільйон з бюджетного кошика: в Ізюмі приватна юрфірма заробляє на бюджеті громади

13.04.2021 18:34

Коли до комунального підприємства залучають приватних юристів – шукай корупцію. Сімейний бізнес заступника міського голови - приватне юридичне агентство «Ваше право» - роками працює в схемі «дерибану» бюджету. Про це розповів керівник Ізюмського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» і депутат Ізюмської міської ради Юрій Козлов.

Скріншот: СтопКор

Корупційна схема, за твердженням активіста, створена заступником мера Володимиром Мацокіним. Приватне юридичне агентство «Ваше право» у місті називають його сімейним бізнесом.

«Ця фірма розпочала активно дерибанити бюджет ще в кінці 2015 року. Було створено схему. За нашою думкою і нашими розслідуваннями, до змови входили керівники водоканалу, податкової та «Ваше право». Податкова наша ізюмська подавала завідомо непрохідні позови до водоканалу на мільйони гривень. У «Вашого права» з водоканалом були укладені договори, в результаті 20-30 відсотків за виграні справи вони отримували. І вони все вигравали. За нашими підрахунками, лише за рік від 650 000 до 950 000 грн «Ваше право» забрало в рахунок своїх бонусів», - зазначає ізюмський депутат Юрій Козлов.

Цікаво, що при цьому у водоканалу є свої штатні юристи. Натомість комунальне підприємство залучає приватну компанію, що має відношення до заступника мера.

Та коли посаду мера обійняв Валерій Марченко – «Ваше право», на думку активістів, стало залучатися до усіх справ міськради.

«Ваше право» на безоплатній основі, за довіреністю обслуговує Марченка, Мацокіна в судах, - зазначає антикорупціонер. - А за те, що обслуговує Марченка, має всі бонуси, наприклад, є ліквідатором багатьох підприємств».

Козлов каже: депутати подавали запити з запитанням, чому компанія представляє інтереси мера? Та в пресслужбі про це нічого не чули.

«Приватне юридичне агентство, яке є сімейним бізнесом Мацокіна – перетворене на корупційну схему з вимивання мільйонів. Сьогодні ця фірма працює і вимиває гроші з бюджету», - резюмує активіст.

Ізюмські депутати прийшли до кабінету директора ізюмського водоканалу.

Вони принесли документи та розповіли про створення робочої групи з перевірки роботи водоканалу. Утім, керівник комунального підприємства від обранців стрімко втік.

Також активісти оприлюднили фото керівника водоканалу з відпочинку за кордоном. Вони прокоментували, що таким чиновникам, як директор водоканалу, місце не на Канарах, а на нарах.

Зазначимо, нещодавно за ініціативою опозиційних до ізюмського мера депутатів було створено робочу групу з перевірки роботи водоканалу з метою дослідження собівартості послуг. Антикорупціонер Юрій Козлов разом із колегами проводить розслідування бюджетних витрат водоканалу, а також інших комунальних підприємств.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини