Мінцифри готове до проведення онлайн-виборів в Україні

Міністерство цифрової трансформації повідомило про свою готовність до проведення виборів в онлайн-форматі. Подібну ідею вже обговорювали високопосадовці. 

Vybory
Мінцифри готове до проведення онлайн-виборів Фото: censor.net

Перший заступник голови Мінцифри Олексій Вискодуб заявив, що міністерство готове до проведення онлайн-голосування. Утім, усе залежить від парламенту та Центральної виборчої комісії, які мають створити під це нормативно-правову базу. Про це повідомляє РБК-Україна.

"Якщо народними депутатами буде розроблений і прийнятий відповідний закон про інтернет-голосування, то можна з упевненістю говорити, що технічно ми готові до його реалізації", — розказав Вискодуб.

Але важливим аспектом також є готовність виборців до таких нововведень та довіра до технологій.

Такий крок, на думку посадовця, зможе залучити до голосування більшу кількість молоді. Їм не доведеться витрачати кілька годин вихідного, щоб віддати свій голос на дільниці. Це можна буде зробити з телефона або ноутбука.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров очікує, що перші електронні вибори в Україні можуть бути проведені у 2024 році. Але перед цим необхідно буде оцифрувати всі інші державні послуги та збільшити довіру українців до технологій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини