Мічена чи понівечена? У Черкасах спостерігачі виявили підозрілу скриньку, в яку більшість людей скидали бюлетені (фото, відео)

21.07.2019 21:59

У Черкасах на ДВК №710994, ініціативна група “Стоп політичній корупції” виявила пошкоджену скриньку. Про це повідомив спостерігач Юрій Прокопчук.

Пошкоджена скринька на ДВК №710994

“Ми виявили порушення – поламану скриньку з серйозною тріщиною. Вона була опломбована, але дуже неякісно. Потім до нас підійшли представники партії “Голос”: ми їх запросили допомогти. Вони підійшли й почали говорити, що зі скринькою все добре, мовляв ми в такій державі живемо. Потім вони почали вимагати від нас документи й розпочалась словесна перепалка”, – розповів він.

Активістам така поведінка видалась підозрілою й потім вони помітили, що з усіх скрньок люди обирали саме з позначкою.

“Голова і члени ДВК в цій ситуації, коли приймали скриньку, перед початком мали її відставити в сторону й не допускати до виборчого процесу. Натомість, вони її просто поставили і в неї люди вкидали, причому найбільше бюлетенів, ніж у всі інші. Вона була майже повна, а інші – майже пусті. Є підозра, що це не просто так, можливо з неї витягувати щось будуть – вона пошкоджена, що є порушенням закону”, – наголосив спостерігач.

Зазначимо, що відповідно до частини десятої статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів», у разі пошкодження виборчої скриньки вона опечатується головою і не менш ніж трьома членами виборчої комісії у спосіб, що унеможливлює подальше опускання чи виймання виборчих бюлетенів. Ця скринька має бути в полі зору членів комісії, у приміщенні для голосування і не використовуватися до його закінчення.

Нагадаємо, що в рамках громадської ініціативи "Стоп політичній корупції" команда правозахисників, журналістів та регіональних активістів займається моніторингом і висвітленням фактів порушень виборчого законодавства по всій Україні.

Читайте також: “Мені може у вазон сходити?”: у Черкасах невідомий намагався прорватись в туалет через членів ДВК (відео)".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини