“Ми за вбивство тварин чи проти?” – активісти “Стоп корупції” поговорили з міністром екології про норкові ферми

13.03.2019 14:20

12 березня активісти Львівського підрозділу "Стоп корупції" разом із представниками громади Бродівського району та дружніми організаціями провели ряд заходів, спрямованих на захист довкілля та пов’язаних із запобіганням виникнення потенційних загроз, які можуть з'явитися внаслідок недотримання законодавства України щодо збереження навколишнього середовища під час будівництва норкових ферм. Про подію розповів стопкорівець зі Львівщини Віктор Палас.

У цей день активісти разом із громадою довели до відома міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака про реальний стан дотримання законодавства про ОВД.

У заході також взяв участь відомий зоозахисник та координатор кампанії ХутроOFF Павло Вишебаба, який активно виступає за заборону виробництва хутра в Україні.

Під час зустрічі з міністром екології та природних ресурсів активісти обговорили декілька сторін хутряного бізнесу в Україні, зокрема етичну й екологічну. Семерак зазначив, що ці питання дещо різняться за характером.

“Від хутрового бізнесу вплив на довкілля, звичайно, є і його треба оцінити. Для мене як для міністра це питання світоглядне – ми за вбивство тварин чи ми проти? Якщо ж ви говорите про те, як зробити виробництво екологічно безпечним для громади – це інша дискусія" – зазначив він.

Крім того, підняли тему законопроекту №10019, яким, починаючи з 2025 року, передбачена повна заборона хутрового виробництва. Семерак наголосив на тому, що Міністерство співпрацює з автором законопроекту.

"Ми готові співпрацювати й вже співпрацювали з автором законопроекту. Поки цей закон неприйнятий – ця діяльність є відкритою" – сказав він.

Водночас міністр наголосив, що громадяни мають можливість відстояти свої права на екологічно безпечне довкілля.

"Існують сильні законодавчі інструменти, які дають вам можливість захистити свої права. Ними треба вміти правильно скористатись і від вас залежить, як ви скористаєтесь. Наприклад, закон України "Про оцінку впливу на довкілля" – сильний, він дає можливість забезпечити свій захист", – додав Семерак.

Також у цей день активісти взяли участь в акції під ВРУ щодо заборони хутрових ферм в Україні, зустрілись із народними обранцями та відвідали норкову ферму в Сінгурах на Житомирщині.

Раніше ми писали: “Рабство зупинив тільки закон, хутровий бізнес – на черзі”, – Павло Вишебаба про табу на хутрове виробництво".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини