Мешканці ЖК «Чайка» — проти забудовника Кулагіна: люди в суді доводять право на школу для своїх дітей

3 червня біля Апеляційного суду відбулась акція протесту мешканців ЖК «Чайка», які вимагають від забудовника ТОВ «Омокс» і сільської ради забезпечити житловий комплекс необхідною інфраструктурою. Зокрема, вони вже кілька років звертаються з вимогою побудувати школу для дітей, як і обіцяв забудовник Олексій Кулагін під час продажу квартир у ЖК. Натомість сільська рада прийняла потайки новий Детальний план територій, який суперечить Генеральному плану і дозволяє не будувати нові школи і садочки, яких так потребують діти ЖК.

Фото: СтопКор

Жителі «Чайки» звернулися до суду з адміністративною позовною заявою про визнання протиправною та скасування рішення Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради №23 від 27.05.2016 р. «Про затвердження детального плану території багатоквартирної житлової забудови з об’єктами громадського, соціально-культурного та освітнього призначення в с.Чайки».

Про новий детальний план, з якого виключили деякі об’єкти інфраструктури, люди дізналися з відповіді виконкому Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради. Громадських слухань з цього приводу не було, як повідомляють мешканці ЖК. Вони вважають, що рішення сільради є незаконним та порушує їхні права, свободи або законні інтереси, які і просять суд захистити.

«Залучаючи інвесторів, заохочуючи їх купувати квартири та рекламуючи житло, забудовник житлових комплексів «Чайка», «Чайка-2» та «Сонцтаун» запевняв, що ним здійснюється комплексна забудова і буде збудована вся супутня інфраструктура, зокрема, комунальні школи та дитячі садочки», — нагадують жителі «Чайки».

Як повідомляють жителі, нині у с.Чайки вже мешкає більш як 15 тисяч людей, з яких не менше 2000 — діти. Так, у ЖК «Чайка» більш ніж 10 000 мешканців, у ЖК «Сонцетаун» також заплановано житло більш ніж для 6000 мешканців. Така ж ситуація в ЖК «Чайка-2». За нормативними вимогами село Чайка повинно бути забезпечене школами більш ніж на 2000 навчальних місць. Тобто за Генеральним та детальним планом забудови території повинно бути передбачено будівництво не менше 6-7 шкіл I-III ступенів, що розраховані приблизно на 300 учнів кожна.

Фото: СтопКор
Фото: СтопКор

«Проте в порушення генерального плану села Чайки забудовником так і не збудовано у селі і не передано державі чи територіальній громаді жодної загальноосвітньої школи із повним циклом навчання. Замість цього було відведене місце для навчання до четвертого класу (загальноосвітня школа І ступеня) у двох поверхах на 186 учнів. Також збудовано приватну школу на вул. Лобановського, 8 на 200 учнів, де платне і дуже недешеве навчання, яке продовжує дорожчати. Така ж ситуація і з державними чи комунальними дитячими садочками», — йдеться у позовній заяві.

Як повідомляв у ЗМІ голова села Петропавлівська-Борщагівка, забудовнику ТОВ «Омокс» було виділено понад 40 га землі. Проте забудовник в порушення генплану будує лише комерційні об’єкти, які можна продати, і вільного місця для будівництва комунальної школи не залишається. Там, де повинні були збудувати школу за Генпланом села на вул. В.Лобановського, 26 корпус 3, теж збудували житловий будинок. Дана інформація міститься в електронній формі в мережі інтернет за електронними адресами:

https://stopcor.org/bez-shkil-ditsadkiv-dorig-kanalizatsiyi-pid-kiyevom-lyudi-zhivut-u-poloni-skandalnogo-zabudovnika/ ;

http://24cru.com/biznes-zabudovnikiv-yak-v-ukrayini-nazhivayutsya-na-shkolah-ta-sadochkah_n470.

Мешканці та співвласники будинків ЖК «Чайка» категорично протестують проти такої забудови, звертаються до органів місцевого самоврядування та до різних контролюючих органів.

«На якій правовій підставі, яким шляхом та ким саме було змінено генеральний план та чи було його дійсно змінено, невідомо», — заявляють мешканці.

Фото: СтопКор

Активні мешканці вже виграли спір із сільрадою у суді першої інстанції. На сьогодні справу розглядають в апеляції.

3 червня до суду прибув і особисто забудовник скандального ЖК «Чайка» Олексій Кулагін. Під час виходу з суду мешканці ЖК освистали Кулагіна.

«Школу! Школу!» — кричали чайківці забудовнику.

Крім того, люди викликали поліцію, адже Кулагін припаркував автівку біля суду з порушенням ПДР.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини