Всім привіт з Амстердама! Враження від першого дня IBC-2019 бурхливі! Це найбільша щорічна виставка телевізійних технологій. Навіть якщо ви не збираєтесь створювати телеканал, вам буде цікаво. Бо всі ми дивимось відео.

4К – вже вчорашній день. Світові гіганти впроваджують 8К. Мережі передачі даних 5G дозволять споживати відео такої якості навіть в маршрутці дорогою на роботу. Це теж не за горами. І це вб’є кабель. Кабельні мережі підуть в минуле. Їм ще 10 років максимум.
А от телебачення не помре. Зміниться логіка доставки та перегляду контенту. Вона вже інша. Ми стали дивитись відео в соцмережах, ютубі, месенджерах. Завдання каналів – перетворитись на мультимедійні платформи. Стати зручними для перегляду в смартфоні.
Перехід у телефон не повинен бути лінійним. Мобільна версія – шлях до розширення можливостей. Наприклад, дивитись трансляцію з різних камер. Сам собі режисер. Он-лайн голосування з максимальною інтеграцію в процес обговорення. І багато всього іншого.

Студії теж трансформуються. Вивчив пропозиції компаній Ross, Avid, Octopus. Пропонуються нереально круті рішення для студійного простору. І все це у віртуальному режимі. На банальній «зеленці» можна зобразити будь-який фон в студії та доповнити реальність будь-якими предметами в повному об’ємі з усіх кутів. Тепер каналам треба платити не за декорації та реквізит, а за оновлений софт. Системи стеження та визначення об’єкта зйомки стирають різницю між уявним та реальним. Мої співчуття виробникам декорацій. Скоро вони будуть непотрібні.


І, власне, канал. Це вже не громіздкі тонни «заліза». А матриця розміром з відеомагнітофон. Серіали, шоу, новини, спортивні події. Це все нікуди не подінеться. Але стане більш інтерактивним. На порядку денному – об’єдння online та offline. Інтернету і телеаудиторії. Це виклик для телевізійників. Канали мають перетворитись на мультимедійні платформи. Ефірна версія стане лише однією з багатьох доступних глядачу.
Далі буде ще цікавіше. Штучний інтелект стукає в двері. Він змінить купу всього... Але якими б не були технічні можливості, головними залишаються люди. Творча складова. Автори. Переможуть ті, хто поєднає сучасні технології, креатив та довіру аудиторії.