Мер Славутича пообіцяв повернути 30-мільйонний борг приватній котельні

22.01.2020 10:00

Після опалювальної кризи, яку Славутич пережив взимку 2017-го, наразі невелике місто на Київщині може стати першим в Україні, що повністю відмовиться від блакитного палива та стане енергонезалежним. Чому ж місцеві керманичі не використовують таку можливість? Та хто поверне борги приватній котельні, яка працює на біопаливі, і якій комунальне підприємство УЖКГ винне вже близько 30 мільйонів гривень? Дізнавалась Марія Гураль.

Зауважимо, борги у цієї структури, що підпорядковується славутицькій міськраді, є й перед «Нафтогазом».

Засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн стверджує: причина полягає в неспроможності чи небажанні міської влади розраховуватися з власниками котельні за спожите тепло. На сьогодні борг становить вже 30 мільйонів гривень.

«В процесі нашої роботи в міста почав накопичуватися борг перед нами. Накопичувався далі борг за газ, і місто нам сказало: ми не можемо з вами розрахуватись, хочете – працюйте. Але як нам працювати? Вони хочуть, щоб ми встановили тариф 850 гривень», – розповідає пан Іван.

"У міста накопичились перед нами борги", - Іван Надєїн

Врешті-решт активісти «СтопКору» намагалися отримати відповідь щодо цих боргів від керманича міста, мера Юрія Фомічева, проте на роботі його не було. Водночас наші колеги зустріли його на обіді в одному з київських ресторанів.

Тож пан Юрій не уникнув спілкування і змушений був визнати заборгованість. Та пообіцяв: її «реструктурують» і будуть сплачувати.

«Звісно, ця заборгованість є ще з позаминулого сезону, у нас дійсно був поганий сезон, нас відключили від газу. Спасибі, хлопці нам допомогли, зараз є рішення суду про цю заборгованість. Я думаю, ми вийдемо на реструктуризацію на певний період, борги треба сплачувати. У нас є борги набагато більші перед «Нафтогазом». Там все складніше, на жаль, але ми працюємо», – заявив міський голова.

Тож чекайте на нові розслідування зі Славутича в наших наступних випусках.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини