Мер-антикорупціонер: Віктор Ладуха переміг на виборах голови Буринської ОТГ

30.11.2020 15:00

Член Буринського міського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції», активіст і волонтер Віктор Ладуха справою свого життя вважає боротьбу з корупцією. Тому у вересні цього року офіційно приєднався до антикорупційної організації: разом з однодумцями заснував 79-й регіональний осередок «Стоп корупції». На місцевих виборах-2020 Ладуха вкотре здобув підтримку місцевої громади і став головою Буринської ОТГ на Сумщині. Переможець виборчих перегонів будує храми і докладає зусиль, щоб рідний регіон був розвинутим і щасливим.

Ілюстрація: СтопКор

«На мою думку, я – один із небагатьох політиків в моєму регіоні, який ніколи не мав жодного відношення до будь-яких видів корупції, і тому вважаю боротьбу з нею однією із головних справ мого життя.

Однак, маючи достатньо великий досвід, я зараз чітко розумію, що «один в полі не воїн». Одному дуже важко добиватися справедливості. І тому, коли дізнався про існування такої організації як «Стоп корупції», я без жодних вагань вирішив до неї приєднатися», — розповідає Віктор Ладуха.

ОБЛИЧЧЯ

Віктор Ладуха народився на Сумщині в селі Слобода Буринського району. Після служби у прикордонних військах закінчив Харківський державний технічний університет сільського господарства за спеціальністю інженер-механік. Працював помічником комбайнера, згодом заснував сімейне фермерське господарство і з 1993 до 2010 року займався підприємницькою діяльністю. У 2010 році вперше здобув довіру громади і був обраний сільським головою в рідному селі Слобода.

Віктор Ладуха брав активну участь у Революції Гідності, займався волонтерством. За активну громадську позицію нагороджений медаллю «За жертовність та любов до України» 2015 року, орденом Святого Юрія Переможця 2017 року.

З квітня до жовтня 2014 року очолював Буринську районну держадміністрацію, а наступного року був обраний депутатом Сумської обласної ради. Адміністративно-територіальна реформа запустила процес децентралізації України. У 2017 році на позачергових місцевих виборах Ладуха отримав беззаперечну перемогу та став міським головою новоутвореної Буринської ОТГ.

У 2020 році виборці громади знову надали йому підтримку і переобрали на другий термін.

«Я абсолютно впевнений: щоб отримувати великий відсоток для перемоги на виборах політичний чи громадський діяч повинен мати перш за все потужний зв’язок зі своїми виборцями, тобто розуміти їхні проблеми, і в результаті знаходити розумні рішення і способи подолання труднощів, а також проявляти лідерські якості стратега із незламним духом перед надзвичайно складними життєвими викликами, — зазначає Ладуха. — За всі часи моєї активної громадської діяльності я багато чим допомагав всім тим, хто потребував підтримки, й, крім того, робив все від себе можливе, щоб додати хоча б крихту розвитку та щастя у регіон, де я народився».

Головним досягненням громадської діяльності на даний момент вважає побудову у місті Буринь храму Української православної церкви на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

ПРОБЛЕМИ

Кричущою проблемою в Буринському районі голова ОТГ вважає поганий стан медичної допомоги, до якого, на його думку, привела неефективна медична реформа.

"Скасування  фінансування і як результат - закриття сільських лікарень позбавляє людей можливості отримати медичні послуги в регіоні. Адже мешканцям віддалених від центральних районів сіл, а це, переважно літні люди, важко добиратись по 70 км до найближчої лікарні», - пояснив Ладуха.

Він зазначив, що іншою проблемою, яка потребує швидкого вирішення, є жахлива дорожня інфраструктура.

«Я і моя команда останнім часом почали поступово крок за кроком вирішувати ці та інші нагальні проблеми», - зазначив Віктор Ладуха.

Активіст також вказує на актуальну проблему незаконного використання та знищення природних ресурсів регіону.

РІШЕННЯ

Віктор Ладуха активно виступає за передачу не тільки де-юре, а й де-факто повноважень «зверху» до ОТГ згідно з планом децентралізації, а також за розширення фінансування на місцях для реалізації корисних проєктів, які необхідні для розвитку громади.

«Для цього я планую звертатися по допомогу та співпрацю до таких державних органів як КМУ та НАБУ, а також до таких громадських організацій як «Стоп корупції», Асоціація міст тощо», — зазначив Віктор Ладуха.

Він прагне активного висвітлення проявів корупції в регіоні і хоче залучити якомога більше журналістів для розслідування питань незаконного використання та знищення природних ресурсів. Також Ладуха виступає за громадський та інформаційний контроль за правоохоронною, судовою системою на місцевому рівні. Адже, на думку активіста, ці органи нерідко вдаються до незаконних дій, пов’язаних з корупцією.

 «Корупція є головним внутрішнім ворогом, який знищує державу», — упевнений Віктор Ладуха.

Зазначимо, «СтопКор» запускає новий інформаційний проєкт «Обличчя. Проблеми. Рішення». У ньому будуть знайомити з людьми, які представляють команду «Стоп корупції» на місцях, їхніми здобутками і перемогами. Також проєкт покликаний висвітлювати нагальні проблеми регіонів і шляхи їх розв'язання в розумінні громадських активістів «Стоп корупції».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини