Мегарегулятор чи корупційний монстр: на що закон про СПЛІТ перетворить Нацбанк?

11.12.2018 10:00

Поки противники ухвалення резонансного законопроекту 2413-а, більш відомого як «закон про СПЛІТ» б'ють на сполох, стверджуючи, що він становить небезпеку не лише для пересічних громадян, але і для всієї фінансової системи, автори документу наполягають на його необхідності. Тож що регулює цей закон? І до яких наслідків може призвести? – дізнавались журналісти «СтопКору».

Головне дорікання до законопроекту 2413а – це створення мегарегулятора в особі Національного банку України. Раніше усі нормативні акти, що регулюють ринок фін послуг, проходили перевірку Мін’юсту. З прийняттям нового закону НБУ об'єднає в собі функції і законодавчої, і судової влади. В цій ситуації зникає будь-яка можливість контролювати регулятора. А це створює серйозні корупційні ризики.

Тобто зараз банківську сферу, в яку входять виключно банки, регулює НБУ. А за діяльністю страхових компаній, кредитних установ, ломбардів та недержавних пенсійних фондів стежить Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. У першій редакції законопроекту, запропонованій президентом, ці функції пропонували об’єднати. Закон пропонує ліквідувати комісію та передати контроль сфери небанківських послуг НБУ.

Та чи готовий до цього Нацбанк? Більше про «підводні камені» суперечливого законопроекту – у відеоматеріалі:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини