Медведчук і Порошенко об’єдналися і будуть домагатися дострокових виборів в Раду – експерт

20.12.2020 22:21

Партії Віктора Медведчука та колишнього президента України Петра Порошенка оформили тимчасовий союз. Про це заявив політичний оглядач Ярослав Шевчук, передає "Lenta.UA"

Medvedchuk i Poroshenko
Фото: etcetera.media

За його словами, партії Віктора Медведчука та Петра Порошенка оформили тимчасовий союз заради досягнення спільної мети - позачергових парламентських виборів. Інформація про домовленості між "ОПЗЖ" і "Євросолідарністю" стала надбанням громадськості та вже циркулює у телеграм-каналах. Більш того, президент Володимир Зеленський в інтерв'ю "The New York Times" фактично підтвердив цей факт.

Зеленський заявив американському виданню, що знає про те, що на депутатів його партії впливають різні фінансові групи, зокрема, "групи Медведчука, Порошенко, які також представлені в парламенті". Публічне визнання такого стану справ у власній фракції говорить про те, що президент починає нервувати, оскільки монобільшість руйнується. І руйнують його якраз Медведчук і Порошенко, які, у разі позачергових виборів в Раду, значно збільшать свої фракції у парламенті. А ось Зеленський напевно втратить більшість.

Телеграм-канал "Печерські пагорби" пише, що Медведчук і Порошенко мають намір створити штучну політичну кризу у парламенті.

"Коаліції між партіями Порошенко і Медведчука в обласних і міських радах були репетицією та перевіркою реакції громадськості. Так як хвилі народного гніву не було, лідери вирішили перевести співпрацю на новий рівень. "ЄС" і "ОПЗЖ" працюють на зовсім протилежний електорат і у цьому випадку для них це перевага: кожна з партій зможе переконати свого виборця у необхідності перевиборів і на виході результат вийде значним... Порошенко і Медведчук вирішили, що особисті конфлікти можна відкласти на другий план заради знищення рейтингу Зеленського, і медіа-імперії обох вже активно працюють щодо ОП", - пише телеграм-канал.

"Напевно, незабаром у Раді ми побачимо, як монобільшість провалюватиме законопроекти, що дозволить опозиції поставити питання про розпуск цього скликання Ради. Днями для ОП продзвенів перший такий дзвіночок - Рада провалила призначення Юрія Вітренка міністром енергетики, хоча з цього кадрового питання з депутатами працював особисто глава ОП Андрій Єрмак", - зазначив експерт.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, президент визнав вплив олігархів на Раду.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини