“Медреформу не призупинять” – Степанов

08.05.2020 11:11

Україні не призупинятимуть медичну реформу через проблеми, що виникли через недофінансування окремих галузей і лікарень. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов

"Ми не призупиняємо реформу. Це не може бути в жодному разі. Основні речі, які будуть відбуватися. Перше – будь-яке фінансування буде виключно через Національну службу здоров’я. І це не обговорюється. Ніяких повернень до медичної субвенції вже не буде. Фінансування первинної ланки залишається так само, як воно було в минулому році. Фінансування буде йти через договори відповідно по тарифах", - сказав Степанов в прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1"

Міністр наголосив, що "для нас важливо, щоб не закрились лікарні. Зараз практично всі лікарні, які перебувають на вторинному і третинному рівнях, уклали угоди".  Між тим, директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров заявив,  що реалізація медичної реформи, яку започаткувала колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун, призведе до закриття тисячі лікарень.

"300 лікарень - це за вашими підрахунками. А за нашими підрахунками - я все-таки більше 30 років в медицині - понад 1000 лікарень закриється через пару місяців. Вони просто збанкрутують. Я вам скажу, метою реформи було саме це: довести до банкрутства державну медицину на догоду міжнародним організаціям, які сьогодні хочуть зайти на ринок України", - зазначив Тодуров.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X