Майже за Фрейдом: більшість партій апелювали до підсвідомих страхів та надій виборців – підсумки медіамоніторингу

20.08.2019 16:00

Фінальний звіт за результатами цьогорічних виборів до Верховної Ради України презентували учасники громадської ініціативи в рамках проекту «Стоп політичній корупції». У фокусі уваги – порушення виборчого законодавства, маніпуляції та фейки в ЗМІ, адже довіра людей до виборів як до явища – на вкрай низькому рівні, зазначає координатор проєкту Роман Бочкала.

«Ми вирішили докласти всіх зусиль, аби за рахунок наших можливостей зробити все, щоб вибори пройшли максимально чесно. Ми налагодили співпрацю з експертним середовищем, ми задіяли нашу продакшн-студію, нашу творчу команду журналістів, які також брали в цьому участь», - наголосив Роман.

Всеукраїнський моніторинг ЗМІ під час передвиборчої кампанії здійснювався завдяки використанню найсучасніших технологій семантичного аналізу великих масивів даних. Аналогів цьому проєкту в Україні не було ніколи.

"Довіра людей до виборів - на низькому рівні", - Роман Бочкала

«Це дійсно вперше така практика в Україні, коли дійсно концентрується такий симбіоз інструментів, експертів і журналістів, і громадських організацій, на основі чого в даному симбіозі ми можемо отримати колосальний результат. Якщо проект буде змінюватися, будемо розвиватися, то буде позитивні зрушення вже відчутні на наступних виборах», - впевнений керівник відділу розвитку клієнтського успіху компанії Semantrum Антон Нечипуренко.

Головним трендом виборів 2019-го року стали маніпуляції на почуттях. Це гра як страхом, так і надіями й цінностями. Тож експерти зазначають, що саме завдяки таким принципам деякі партії отримали успіх в передвиборчих перегонах, адже електорат віддавав свої голоси за народних обранців на рівні емоцій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини