Майно Суспільного телебачення: «старий хлам» чи ласий шматок?

Поміж найдорожчої столичної нерухомості – державні установи, будівлі яких давно стали ласим шматком. Хрещатик, 26 – цю адресу і зараз добре пам’ятають. Саме звідси розпочалося українське телебачення. Причому це місце – у самому серці Києва, поруч із тоді ще площею Калініна, обрав особисто Микита Хрущов – тодішній керівник Української СРСР. І саме це центрове місце, запевняють тепер громадські діячі та журналісти, могло спричинити масове звільнення – людей і приміщень.

Як стверджує експерт з нерухомості: «Оренда тут іде від 12 до 25 доларів за квадратний метр, Хрещатик завжди був, є і буде в ціні». Отже, здавалося б, з оренди тільки цих приміщень Суспільне має отримувати щонайменше 8 тисяч доларів, тобто понад 200 тисяч гривень щомісяця. Проте чомусь Суспільне обирає інший варіант – і здає площу суборендаторам за набагато менші гроші.

На обмеження у праві розпоряджатись майном Суспільного телебачення жаліється голова правління СТ – Зураб Аласанія: «Закон не дозволяє нам позбуватися, якщо є старий хлам, тобто продати його ми не можемо, поки не визначено, чиє це майно. У нас немає поняття суспільної власності в законі, є або приватна, або державна».

Що ж стосується оренди нерухомості, то за законом суспільна телерадіокомпанія може здавати їх, але громадським організаціям, які в реальності часто виявляються кишеньковими. Зазначені обмеження явно ускладнюють процес здачі приміщень керівництвом Суспільного.

Та попри все, за даними порталу Детектор Медіа, станом на травень цього року керівництво Суспільного телебачення тільки у Києві підписало 56 договорів оренди загальною площею на майже 6 тисяч квадратних метрів. І це – лише початок. До кінця року їхня кількість метрів згідно з планами має зрости до 11 тисяч. Відзначимо, що цими питаннями у суспільного мовлення займається окремий департамент – управління активами.

Дізнайтесь більше з ексклюзивного сюжету «Стоп Корупції»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини