«Маємо перевіряти не факти, а міфи і фейки», – Роман Бочкала про нову ініціативу всеукраїнського моніторингу ЗМІ

03.06.2019 15:41

Джинса, фейки, маніпуляції і чергова хвиля замовних матеріалів у мас-медіа: як протидіяти цим питанням, що залишаються актуальними у світлі парламентських перегонів? Та які брудні технології є новими передвиборчими трендами? Докладніше про це дізнавався Артем Поліковський.

«СтопКор» оголошує про старт нового проекту – всеукраїнського моніторингу засобів масової інформації під час передвиборчої кампанії з використанням найсучасніших технологій семантичного аналізу великих масивів даних. Це – нова ініціатива у рамках проекту «Стоп політичній корупції», який було презентовано у січні цього року напередодні президентських перегонів.

29 травня у столиці з ініціативи ГО «Стоп корупції» відбувся круглий стіл щодо медіа-маніпуляцій в українських ЗМІ під час виборів, де було визначено основні виклики і завдання, що стоять перед громадськістю вже у світлі майбутніх виборів до парламенту.

«Через маніпуляції в інформаційній площині можна впливати на вибори. І ми дуже хочемо протидіяти цьому для того, щоб вибори громадян України був свідомий, не спотворений фейками, міфами, маніпуляціями на емоційній площині. Саме тому ми започатковуємо цей проект, аби перевіряти не факти, а саме міфи і фейки. Бо в нас маніпуляція відбувається вже навіть не з фактами, а з описом цих фактів», - підкреслив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Стратегію і перспективи ініціативи провідні експерти у галузі медіа, інформаційного впливу і політики обговорили під час круглого столу. А втілити цей проект у життя допоможуть фахівці компанії «Semantrum» – платформи штучного інтелекту для семантичного аналізу текстів.

«В нас є певні засоби технологічні, які дозволяють зібрати масив медіа, оновлювальної інформації. Це новини, це статті, це блоги, колонки, форуми і так далі, дописи в соціальних мережах... Виявляємо в цій інформації емоцію публікації. Виявляємо в цій інформації іменовані сутності, такі як персони, такі як бренди організації, такі як географічні назви», - зазначає продакт-маркетинг менеджер компанії «Semantrum» Олена Шабуніна.

Як наголошує пані Олена, це саме той ресурс, який може дати відповідь – де і в якій тональності й хто кого підтримує, чи не підтримує ту чи іншу людину, той чи інший процес.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X