Масштабна акція протесту на Житомирщині – люди вимагають відновлення будівлі Молодіжного центру (фото)

22.03.2019 12:39

22 березня в місті Новоград-Волинський зібралась велика кількість місцевих мешканців та представників громадських організацій. Люди вийшли з метою донести до влади міста необхідність відновлення Молодіжного центру, відомого ще як кінотеатр імені Щорса, який згорів майже рік тому.

Як розповів один з ініціаторів акції – президент федерації боксу міста Новоград-Волинський та президент спортивного клубу "Євробокс" Леонід Плісак, раніше в центрі були організовані спортивні секції, в яких займались діти та дорослі. Наразі, за його словами, в місті немає приміщення для занять спортом.

"У нас займається близько 200 дітей боксом та 150 кікбоксингом. Ми проводили різноманітні змагання, в нас є призери Європи, фіналісти Європи, чемпіони України. Наразі ми готуємось на чемпіонат світу в Ірландію. Ніхто нічого не хоче робити, переслідуються лише власні інтереси. Коли йдеться про їхні дільниці (місцевих можновладців ред.) – вони рухаються, а коли йдеться про місто – то подивіться самі на парк та на Молодіжний центр. В місті ніхто нічого не робить. Ми будемо боротись й відстоювати свою позицію. Все що потрібно – всього лише накрити це приміщення, а з ремонтом допоможуть вже місцеві підприємці та меценати", – розповів Плісак.

За його словами, місцеві спортсмени змушені займатись по підвалах або на вулиці.

"В нас немає елементарних умов для занять спортом – ми ходимо по підвалах, немов у 90-ті роки. Через відсутність спортивного комплексу багатьом спортсменам доводиться займатись взагалі на вулиці без гідних умов", – наголосив він.

Зазначимо, що  у жовтні 2018 року, з початком холодів та сезону дощів мерія міста Новограда-Волинського уклала договір на суму 1 251 201,60 гривень з київською фірмою. Кошти мали піти на виготовлення технічної документації з реставрації будівлі кінотеатру.

Як пояснив начальник управління в справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Ярослав Циба, для виконання другого етапу робіт необхідне позитивне рішення від міської ради Новоград-Волинського.

"Минулого року був укладений договір на першочергові аварійні роботи й на реставрацію цього приміщення. Перший етап договору був виконаний і по ньому роботи також провелись. Другий етап договору – ми чекаємо надходження бюджетних коштів. Якщо міською радою буде прийняте рішення, то тоді ми проплатимо 30% авансу цієї суми й будуть виконуватись далі проектні роботи", – зазначив він.

Як розповів з місця події координатор правозахисного підрозділу ГО "Стоп корупції" Ігор Бондарчук, депутати саботують прийняття рішення.

"Деякі представники депутатського корпусу прямо блокують рішення про реставрацію приміщення", – наголосив правозахисник.

Після мирної акції протесту розпочались масштабні громадські слухання, на яких колишній мер міста Микола Іванюк виступив з заявою, в якій прозвучали вимоги до теперішніх управлінців Новограда-Волинського.

"Пройшло вже 10 місяців і за цей час не названо і не покарано винних у тому, що кінотеатр згорів. Ситуація глибоко турбує громадян, тому збори вимагають терміново розпочати відновлювальні роботи з реставрації молодіжного центру. Крім того, громада звертається до депутатів та міського голови зібрати позачергову сесію та виділити кошти на проведення проектних робіт", – наголосив він.

Місцеві підприємці теж заявили про те, що готові допомогти у відновленні будівлі фінансовими та людськими ресурсами, а директор лісгоспу повідомив про наміри допомогти лісом.

"Люди самі готові збирати кошти, однак немає рішення більшості депутатів, які постійно переносять розгляд питання, тобто затягують процес", – розповіла з місця події правозахисниця "Стоп корупції" Інна Кучерова.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини