Мамка з парламенту і кілер за 100 тисяч: у Києві Петренко намагається відібрати бізнес партнерки

25.02.2021 11:00

Переслідування, погрози, цькування у медіа і навіть замах на вбивство – негідник Микола Петренко не цурається найбрудніших методів, аби «віджати» у Людмили Русаліної її законну частку у бізнесі, який жінка створила й веде вже кілька десятків років. Після того, як справа вийшла у публічну площину, Петренко продовжив цькування вже з використанням силових структур і криміналітету. І все це – попри наявні рішення ДБР і суду на користь пані Людмили. Про це розповіло видання "Антикор".

Rusalina petrenko DBR
Людмила Русаліна розповіла про тиск з боку бізнес-партнера Миколи Петренка Ілюстрація: СтопКор

Ми вже неодноразово повідомляли про відверто рейдерські дії Миколи Петренка, який за будь-яку ціну намагається відібрати у президентки групи компаній «Петрус», меценатки Людмили Русаліної частку в бізнесі, що належить їй за правом. При цьому він не гребує відверто брудними методами.

Нагадаємо, що передувало цій історії. Першу компанію Людмила Володимирівна створила з колишнім чоловіком Костянтином Русаліним ще у 1990 році, працюючи до цього у першому міжнародному об’єднанні України «Укрімпекс» при Кабінеті Міністрів, де й були напрацьовані контакти, які згодом були реалізовані у приватному бізнесі.

У 1988 році в житті сестри пані Людмили, Олени Колеснікової, з’явився юний пройдисвіт Микола Петренко, який тоді працював вантажником у столичному магазині меблів. Бувши на 10 років молодшим за Олену й маючи певний досвід зваблення жінок з меркантильним умислом, домігся розлучення Олени з чоловіком Олександром та одружився з нею.

petrenko5
Бізнес-партнер Русаліної Петренко Фото: СтопКор

А вже 1992 року, спостерігаючи за успішним розвитком підприємств пані Русаліної та розуміючи, що цю справу підтримує батько Людмили й Олени – впливовий учений, академік, депутат Верховної Ради – новоспечений родич-альфонс запропонував створити спільний бізнес, переконавши дружину просити про це батька.

Таким чином, у 1992 році й з’явилося СП, яке протягом десятиліть успішно функціонувало на українському ринку, аж поки влітку 2017 року Петренко, спільно з посіпаками Віктором і Віталієм Гринюками та Володимиром Гаркушиним не вирішили відібрати у пані Русаліної її частку у спільному бізнесі.

За наявною інформацією, для реалізації підступного задуму спільники розглядали два варіанти дій. Першим з них було примусове поміщення пані Людмили до психіатричного закладу. Цей варіант шахрайське тріо не посоромилося запропонувати повнолітнім дітям Русаліної та її матері. До речі, у пані Людмили п’ятеро дітей, двоє з яких – ще малі. Однак у відповідь негідники отримали категоричну відмову від обурених такою зухвалою пропозицією родичів.

Тож переконавшись у неможливості реалізації варіанту з божевільнею, змовники почали готувати фізичне усунення Русаліної. Для цього Петренко і Ко активно розшукували кілера, який погодився б за 100 тисяч доларів ліквідувати незговірливу бізнес-леді, про що неодноразово повідомлялось у ЗМІ.

Rusalina
Русаліна заявила, що Петренко й Гаркушин намагались організувати її вбивство Фото: СтопКор

Після того, як про цей зухвалий задум стало відомо пані Людмилі, вона ініціювала серйозну розмову з бізнес-партнером. У ході зустрічі Петренко особисто підтвердив злочинні плани й дії, проте заявив, що начебто не сприймав їх усерйоз, і висловив готовність разом із Русаліною інформувати про це правоохоронні органи.

Після цього адвокат Петренка подав заяву до Генпрокуратури, а згодом сам Петренко спільно з Русаліною написали заяви до Головного слідчого управління МВС. Проте, як виявилося пізніше, з боку поганця це було просто замилюванням очей. Адже він сам тим часом робив усе, аби справу у ГСУ спустили на гальмах.

petrenko1
Петренко підтвердив факт організації замовного вбивства Фото: скріншот

Зауважимо, що в межах порушеної кримінальної справи одному з поплічників пана Миколи, Володимиру Гаркушину, висунули підозру у скоєнні злочину – погрози вбивством. Наразі він офіційно перебуває в міжнародному розшуку, хоча місце його перебування – відоме. Проте ані щодо самого Петренка, ані щодо Гринюків у ГСУ не проводили жодних слідчих дій, так само як і дій з розшуку потенційного найманого вбивці. І попри численні звернення пані Людмили та її адвокатів до МВС з цього приводу, справа практично не зрушила з мертвої точки.

Понад те, ані публічний розголос цієї історії, ані невдача як із психлікарнею, так і з замовним вбивством, не змусили Петренка й подільників відмовитися від жаги наживи. Заручившись допомогою однопартійця-нардепа Григорія Мамки, Петренко розробив наступний аферистичний план захоплення бізнесу.

Зауважимо, депутат-опозиціонер Мамка має неабиякий досвід роботи і зв’язки у силових структурах: з 2000 до 2016 року він працював на посадах слідчого, начальника відділення, начальника управління і закінчив проходження служби на посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС України. А 2015-го не пройшов атестацію та був звільнений з посади заступника керівника ГСУ Нацполіції, проте зумів поновитися за рішенням суду.

mamka
Нардеп Григорій Мамка Фото: ОПЗЖ

Пан Мамка також є фігурантом кількох гучних корупційних та етичних скандалів, зокрема експерти Центру протидії корупції виявили у докторській дисертації парламентаря плагіат. Ця спільна риса поєднує народного обранця з так званим Колькою-порожняком: як стало відомо журналістам з інсайдерських джерел, Петренко теж не посоромився купити собі диплом про вищу освіту й кандидатський ступінь.

Отже, за допомоги товариша-нардепа та під його особистим контролем, за наявною у нас інформацією, негідник ініціював у ДБР порушення нової справи. У ній, зокрема, йшлося про замовне вбивство Петренка, яке нібито готувалося на Домінікані і до якого буцімто причетна Людмила Русаліна. Матеріали у цій справі були сфальсифіковані за безпосередньою вказівкою Петренка та його покровителя Мамки.

На початку 2020 року бізнес-вумен зустрілася зі знахабнілим партнером у присутності адвоката Олени Фролової. У ході розмови Петренко зізнався, що за замовними справами проти Русаліної дійсно стоїть саме він, а допомагають йому нардеп Мамка і «кишеньковий» (зі слів самого Петренка) слідчий Бюро – Дмитро Сухина. Він також запропонував закрити кримінальну справу в обмін на повний вихід пані Людмили з бізнесу та передав їй відповідні документи на підпис у присутності адвоката.

Понад те, прямо під час зустрічі, близько 2-ої години ночі, Петренко зателефонував Сухині, увімкнувши гучний зв’язок, і наказав слідчому наступного ж дня привезти матеріали справи до нього в офіс для подальших вказівок.

Нагадаємо, цю інформацію пані Русаліна та її адвокат оприлюднили 9 липня під час круглого столу на тему «Бізнес під прицілом: чому українському бізнесу дедалі частіше загрожує небезпека?», що відбувся у пресцентрі «Стоп корупції». Під час круглого столу жінки показали аудіозапис розмови з Миколою Петренком, яка підтвердила, що він перебуває зі слідчим у непроцесуальних стосунках та фактично керує його діями.

Понад те, в рамках замовної кримінальної справи слідчий Сухина вів за бізнес-вумен стеження в рамках негласних слідчих дій. З цього приводу пані Людмила та її адвокат зверталися до ДБР та Офісу Генпрокурора. Крім того, пані Русаліна, разом з іншими підприємцями, які потерпають від тиску рейдерів і вимагачів, підписала спільне звернення до голови держави Володимира Зеленського з проханням захистити бізнес від посягань.

Як стало відомо згодом, служба внутрішньої безпеки ДБР відсторонила слідчого Сухину від ведення кримінальної справи щодо Русаліної. А згодом у Бюро, за відсутністю складу злочину, закрили й саму сфальсифіковану справу. Правомочність закриття, своєю чергою, підтвердив суд.

petrenko2
ДБР закрило сфальсифіковане кримінальне провадження Фото: скріншот

Понад те, за наявною з певних джерел інформацією, «кишенькового» (як наголошував Петренко) слідчого звільнили з лав Державного бюро розслідувань.

Здавалося б, цей кейс із ДБР можна було розглядати як маленьку перемогу чесного бізнесу у боротьбі зі вседозволеністю рейдерів-аферистів. Якби не одне «але»: головний організатор багаторічного цькування й залякування пані Русаліної, комбінатор Петренко вчергове вийшов сухим з води і ніщо не заважає йому планувати подальші протиправні дії.

Зокрема, під «дахом» покровителя-нардепа Петренка у липні 2020 року він ініціював початок у МВС нового кримінального провадження – під символічним номером 666. А також ще кількох справ, про які ми детальніше розповімо у наступних публікаціях.

petrenko3
У МВС розпочали нове кримінальне провадження Фото: скріншот

Слід зауважити, що, аби «віджати» у Людмили Русаліної її законний бізнес, Петренко-комбінатор вже понад рік веде активні перемовини не лише з силовими структурами (за посередництва Григорія Мамки, якому обіцяні 25% від «навару»), а й із представниками кримінальних кіл. При цьому пройдисвіт наліво й направо роздає розписки-«меморандуми», обіцяючи «віддячити» за підтримку частками в бізнесі, і вже «наобіцяв» різним людям понад 200% від вартості підприємства. А оскільки знайомі з ним давно зрозуміли, що це – чистої води «розвод», і ніхто, окрім Мамки, в Україні вже не ведеться на брехливі обіцянки Петренка, останній активно поглядає у бік країни-агресора.

Зокрема, за інформацією від людей з орбіти «бізнесмена», останні кілька місяців Петренко активно спілкується з московським криміналітетом, декларуючи своєму оточенню, що відтепер він – «під Севою Могілевичем».

Аби не бути упередженими та об’єктивно висвітлити позиції обох сторін конфлікту, представники «СтопКору» відправили зв’язались з представниками Миколи Петренка та його адвокатом – Віктором Савченком. Останній послався на зайнятість і сімейні обставини та пообіцяв надати відповідь пізніше. Тож наразі ми чекаємо на їхні коментарі та обов’язково оприлюднимо їх у наступній публікації.

Крім того, наші журналісти намагались поспілкуватись безпосередньо з нардепом Григорієм Мамкою, однак за кілька днів застати парламентаря на його робочому місці так і не вийшло.

mamka2
Нардеп був відсутній на робочому місці Фото: скріншот

З огляду на нові факти й обставини цієї резонансної історії, журналісти «СтопКору» продовжать пильно стежити за подальшим перебігом подій. Про всі дії правоохоронців і про деталі перемовин Петренка з криміналітетом щодо силового «віджиму» частки у бізнесі, а також про подробиці гальмування розслідування справи про замах на замовне вбивство Русаліної й справ про розкрадання коштів Петренком, ми об’єктивно поінформуємо громадськість у наступних статтях.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини