Майже всі магазини мережі «Епіцентр» на перевірці через коронавірус (відео)

31.03.2020 14:17

Попри пряму заборону Кабміну більшість гіпермаркетів «Епіцентр» працюють у звичному режимі та продають далеко не тільки товари першої необхідності.

По всій Україні триває перевірка "Епіцентрів" активістами Ілюстрація: СтопКор

«СтопКор» відстежує дотримання правил карантину в усій країні. Це стосується й магазинів та підприємців, які керуються бажанням заробити та не зважають на пандемію коронавірусної хвороби.

«Станом на 10-ту годину ранку 31 березня зафіксовано 549 випадків зараження людей хворобою COVID-19. П’ята частина хворих – у Києві. В усій країні — надзвичайна ситуація, а відповідно до змін, що були внесені до постанови Кабміну від 11 березня 2020 року за №211, заборонено приймати відвідувачів у закладах торгового та побутового обслуговування.

Ми повністю підтримуємо політику української влади стосовно жорсткого карантину, оскільки це ― єдиний спосіб вберегтися від епідемії, яка потенційно може призвести до непоправних людських та економічних втрат. Ми жодним чином не вдаємося до провокацій та завжди діємо в межах чинного законодавства України», ― наголошує голова правління ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

За його словами, активісти громадської організації з майже ста міст і містечок України теж розпочали громадський моніторинг та виявили порушення в роботі магазинів «Епіцентр».

«Наприклад, у Харкові наші активісти зайшли в цей магазин цілком вільно, попередньо не замовивши нічого онлайн. Там вони запитали у продавців-консультантів, де можна знайти харчові продукти. Ті отетеріли й навіть перепитали. Згодом таки знайшовся острівець із харчами, який, на нашу думку, і є приводом для роботи «Епіцентру». Ми вважаємо, що вони прикриваються продажем продовольства та предметів першої необхідності. Однак насправді працюють, як і раніше. Це ― неприпустимо. Люди мають сидіти вдома, а не блукати «Епіцентрами». Ми хочемо зберегти здоров’я наших громадян. Ми хочемо, щоб наші матері та бабусі жили ще довго», ― наголосив Бондарчук.

Зазначимо, що у Харкові – не єдиний такий випадок. У Львові активісти теж без перешкод прогулялися «Епіцентром» та скупилися у магазині. Усі зафільмували, а відео розмістили на сторінці в YouTube.

У пресслужбі «Епіцентру» стверджують, що магазини працюють з обмеженнями.

«Наголошуємо, що під час карантину магазини працюють із певними обмеженнями. Більшість відділів із товарами не першої необхідності зачинені. Повний асортимент мережі можна замовити лише онлайн із доставленням додому, мінімізуючи контакт товару з людьми, або самовивозом ― у центрах видачі онлайн-замовлень магазинів «Епіцентр», – сказано в листі до «СтопКора».

Дійсно, у деяких магазинах «Епіцентр» ми побачили обмежувальні лінії та інші заходи безпеки. Однак загальна картина роботи магазинів у країні хаотична, адже всюди ― різні правила, що доведено матеріалами ЗМІ.

До прикладу, у Рівному біля магазину «Епіцентр» зібрався натовп. Люди стояли у великій черзі без масок та засобів захисту, аби забрати свої онлайн-замовлення (на світлині видно щонайменше 24 людини).

Фото: Андрій Баранов/Facebook

Як вихід, у ГО «Стоп корупції» пропонують «Епіцентру» налагодити онлайн-доставлення та не наражати на небезпеку українців, щоб не повторити долю Іспанії чи Італії, де від коронавірусної інфекції гинуть по 800 людей щодня.

Найбільше порушень виявили, звісно у столиці, де наразі епідеміологічна ситуація найгірша. Наприклад, на Кільцевій активісти зафіксували продаж цементу та інших подібних товарів.

На відео чітко видно продаж нібито «предметів першої необхідності». На думку представників ГО «Стоп корупції», без цементу в умовах карантину люди можуть вижити.

«Важко назвати мішки з цементом товаром першої необхідності. Навіть дитина зрозуміє, що це не так. Хто кого тут обманює? Картина ясна», ― стверджує Бондарчук.

Зазначимо: через цей пост у соцмережі до редакції «СтопКору» звернулися представники «Епіцентру» з проханням видалити відео. Ми опублікували текст, де пояснили свою позицію.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини