Майно державних портів на 20 млрд грн можуть довірити нардепу Мотовиловцю

10.03.2020 19:03

Адміністрація морських портів України (скорочено АМПУ) – одне з найбільших інфраструктурних держпідприємств, що має стратегічне значення для економіки та безпеки України. Чому вона досі не має легітимного очільника, та хто може посісти це крісло? Спробував з’ясувати Кирил Вольний.

Декілька цікавих цифр: АМПУ серед топ-15 найбільших платників податків до державного бюджету. Минулого року ця сума сягнула майже 4 мільярди гривень. Адміністрація володіє державними активами на 20 мільярдів гривень.

Адміністрація підпорядковується безпосередньо Міністерству інфраструктури України та керує державним майном у портах, а також причалами, каналами, поглиблює дно та забезпечує безпеку судноплавства.

АМПУ входить до топ-15 найбільших платників податків

Нині стратегічне ДП не має керівника і тому було оголошено конкурс. Утім, експерти морської галузі говорять про, що на цю солодку посаду політичні та бізнесові клани готують свого «ручного» керівника.

Є інформація, що АМПУ вже незабаром може очолити Андрій Мотовиловець – чинний депутат фракції «Слуги народу», який раніше працював першим заступником директора ДП «Прозорро. Продажі» та був радником в Мінінфраструктури на громадських засадах.

Сам народний обранець цієї інформації не спростовує.

«У мене нема досвіду саме в керівництві портів, але в мене є досвід стратегічного нагляду за підприємствами, у мене є досвід трансформації системи продажів державного майна України», – заявив пан Мотовиловець.

Інсайдери стверджують: кандидатуру нардепа на посаду керівника АМПУ лобіюють великі гравці морського ринку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини