Люди ексмера Карплюка заробили на забудові Ірпеня 4 млрд грн, — місцеві активісти

29.12.2020 10:33

В Ірпені заради будівництва нового комплексу під ніж пішли вікові дерева. Хоча, згідно з цільовим призначенням, тут не можна будувати багатоповерхівки. Адже ділянка – для садибної забудови. Як вийшло, що без жодних дозвільних документів забудовник починає велике будівництво? Та чому передмістя Києва перетворюється з затишного містечка на бетонне гетто? Розслідував Денис Гойко.

Будівельний бум в Ірпені розпочався у 2012 році. Величезна кількість забудовників прийшла у місто парків і заохочувала клієнтів зеленими зонами, чистим повітрям та близькістю до Києва. Пік будівництва припав на 2014 рік, коли зі Сходу країни сюди переїхали чимало вимушених переселенців.

«Нові обличчя побудували півтора мільйона квадратних метрів житла. Все побудоване житло в місті за 100 років — це 875 тисяч квадратів. Тобто за 5 років вони побудували два Ірпеня», — коментує активіст Лаврентій Кухалейшвілі.

Irpin_Сhekhova1
Лаврентій Кухалейшвілі Фото: СтопКор

Тодішній скандальний очільник міста Карплюк швидко опанував корупційні схеми і, за словами активістів, мав власну «таксу» на будівництво: 100 доларів з квадратного метра. За простими підрахунками, якщо в Ірпені побудували 1,5-1,6 млн квадратних метрів житла, незаконний «навар» оточення ексмера становить щонайменше 150 млн доларів або 4 мільярди гривень.

Будинки з'явилися, немов гриби після дощу, на відміну від соціальних об'єктів. Та коли вільні земельні ділянки закінчилися, міський голова вигадав іншу схему.

Karplyuk Vladimir
Володимир Карплюк Фото: УНІАН

Наприклад, будинок за адресою Давидчука, 35. Зводити його почали у жовтні 2019 року. Раніше тут був звичайнісінький приватний будинок. І саме приватний будинок тут і можна будувати, адже ділянка має лише таке цільове призначення — під індивідуальне будівництво.

Натомість за рік тут з’явився будинок на 4 поверхи на 50 квартир. То хто ж це дозволив? Забудовником цього ЖК є колишній депутат міськради Ковтун. Тому отримати містобудівні умови виявилося нескладно. А видав їх головний архітектор Ірпеня Михайло Сапон.

Зауважимо, суд визнав це будівництво незаконним та наклав арешт на забудову. Однак, як пересвідчились журналісти, будівельні роботи тут не зупинилися. А міська влада перешкодити цьому не може, навіть попри заборону суду.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини